×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. maijs, 2013
Drukāt

RD Satiksmes departamenta ierēdni tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu

LETALETA

 Kratīšana, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakar veica Rīgas domes Satiksmes departamenta (SD) telpās, ir saistīta ar pasažieru pārvadājumiem galvaspilsētā.

Kā aģentūru LETA informēja KNAB pārstāve Inta Šaboha, izmeklētājiem ir aizdomas, ka kāda SD amatpersona par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu saistībā ar pasažieru pārvadājumiem galvaspilsētā kā kukuli ir pieprasījusi veikt regulārus maksājumus kādai arodbiedrībai.

Kopumā lietā ir divi aizdomās turētie – viens par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā pēc Krimināllikuma (KL) 320.panta 3.daļas, bet otrs par tās atbalstīšanu. Abām aizdomās turētajām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Saskaņā ar KL 320.panta 3.daļu par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Šaboha apstiprināja, ka KNAB darbinieki vakar veica procesuālas darbības Rīgas domes SD. Viņa piebilda, ka saskaņā ar likuma prasībām Rīgas domes pārstāvji tika pieaicināti pie procesuālo darbību veikšanas un informēti par to pamatojumu.

Izmeklēšanas interesēs sīkāku informāciju par šo kriminālprocesu gan KNAB pagaidām nesniegs, sacīja Šaboha.

Kā ziņots, KNAB darbinieki vakar veica procesuālās darbības Rīgas domes SD Kontroles dienesta telpās. Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) izmeklētāju interesi saistīja ar “puteņa biļetēm”. “Drīz KNAB sāks pārbaudīt nepareizi novietotās mašīnas. Vēlēšanas 2013,” ironizēja Ušakovs.

Kā liecināja Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija, kratīšana saistīta ar SD Kontroles dienesta darbu taksometru un mikroautobusu kontrolē.

Viens no pēdējā laika ievērojamākajiem iepirkumiem, kas saistīti ar pasažieru pārvadājumiem galvaspilsētā, bija uzņēmuma “Rīgas satiksme” izsludinātais mikroautobusu pārvadājumu konkurss. Tajā uzvarēja ar “Rīgas satiksmei” daļēji piederošās e-talona ieviesējfirmas “Rīgas karte” valdes locekli, partijas “Gods kalpot Rīgai” biedru Aleksandru Brandavu savulaik saistītā pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme”. KNAB gan pagājušajā nedēļā informēja, ka birojs nav konstatējis interešu konfliktu saistībā ar šo konkursu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+