×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

“Realia”: arvien pieprasītāki kļūst īpašumi tuvu Rīgai

jaunbuve

Nekustamo īpašumu tirgū arvien pieprasītāki kļūst īpašumi tuvu Rīgai – vietās, kur attālums līdz galvaspilsētas robežai ir 10-20 kilometri, par pēdējo mēnešu tendencēm nekustamo īpašumu jomā informē kompānijas “Realia” eksperti.

Viņi klāsta, ka Pierīgas rajonos tiek iegādātas privātmājas un dzīvokļi gan jaunos projektos, gan agrāk celtās mājās. Pircēji ir vietējie klienti – lielākoties ģimenes ar stabiliem

“Realia” Dzīvojamā fonda direktors Andrejs Kozels stāsta, ka šobrīd īpaši pieprasīti un par samērā izdevīgām cenām iegādājami objekti, kas uzcelti nekustamā īpašuma “buma” gados, bet ekonomiskās krīzes dēļ nav pabeigti.

“Lielākoties šajās mājās vai dzīvokļos nav pabeigta iekšējā apdare, bet ir visas inženierkomunikācijas, pabeigta fasāde, ir labs jumta segums, logi, durvis,” skaidro Kozels.

Patlaban piedāvājumā ir privātmājas vidēji līdz 250 kvadrātmetru platībā ar zemi līdz 1500 kvadrātmetriem. Piemēram, Līčos, Dreiliņos, Garkalnē šādu objektu cena svārstās no 50 000 – 120 000 eiro.

“Principā, ieguldot ap 100 000 eiro, klients var tikt pie pilnībā gatavas mājas. Piemēram, objektu nopērk par 50 000 eiro, apdares pabeigšanai un telpu iekārtošanai būs nepieciešami vēl aptuveni 50 000 eiro. Pašreizējos apstākļos tas ir ļoti labs piedāvājums,” komentē speciālists.

Vairāk pieprasītas ir savrupmājas jaunajos ciematos, jo tur ir sakārtota infrastruktūra – izbūvētas ielas, nodrošināts apgaismojums, pieejami apsardzes pakalpojumi, izveidoti atpūtas laukumi, apgalvo kompānijā.

Runājot par dzīvokļu tirdzniecību Pierīgas reģionā, Kozels atzīmē, ka pircējus lielākoties interesē dzīvokļi jaunajos daudzdzīvokļu projektos platībā līdz 75 kvadrātmetriem. Šādos īpašumos cena svārstās ap 1200–2000 eiro par kvadrātmetru.

“Ja jāizvēlas starp dzīvokli ar platību, sākot no 80 kvadrātmetriem, un privātmāju, daudzi dod priekšroku privātmājai, jo cenu atšķirība nav pārāk liela,” viņš saka. Tiesa, ir daļa klientu, kas izvēlēsies dzīvot tikai dzīvoklī, jo savas privātmājas apsaimniekošana prasa lielākas pūles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+