Ekonomika
Īpašums

Reirs ar VNĪ vadību apmierināts; uzņēmums šobrīd atrodas starpattīstības posmā 1


Plāksne VAS “Valsts nekustamie Īpašumi”.
Plāksne VAS “Valsts nekustamie Īpašumi”.
Foto: LETA

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V) ir apmierināts ar esošo valsts nekustamo īpašumu pārvaldītāja “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vadību.

“Es klausos, ko saka VNĪ sadarbības institūcijas, un ir redzami uzlabojumi, jo ļoti daudzas problēmas var atrisināt, sadarbojoties un sēžot pie sarunu galda. Mēs arī gatavosim ziņojumu valdībai,” intervijā biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja Reirs.

Viņš gan atzīmēja, ka lielākā problēma ir saistīta ar attiecīgās institūcijas vēsturi. “Sākotnējā doma bija, ka visas valsts iestādes savus īpašumus nodod VNĪ un tad no labākajos īpašumos gūtās peļņas tiek veikti remonti citos, un valsts iestādes tiek izmitinātas par samērīgām īres maksām. Taču faktiski VNĪ saņēma tikai sliktus īpašumus, kuros naudu vajag ieguldīt, bet labos īpašumus iestādes paturēja sev. Līdz ar to pašlaik VNĪ īpašumu portfelī ir nepieciešamība pēc ļoti lieliem ieguldījumiem. Privatizāciju jeb atsavināšanu krīzes laikā mēs apturējām, jo nekustamo īpašumu cenas ir ļoti zemas un par sviestmaizi atdot īpašumus nebūtu visai labi. Vienlaikus, piemēram, “Tiesu namu aģentūra” pierāda, ka ļoti labi var uzturēt īpašumus arī ārpus šāda vienota portfeļa. Arī pasaule ir tā attīstījusies – globalizācijas iespaidā sākās uzņēmumu apvienošanās ar saukli, ka tikai liels var pastāvēt, bet pēc tam nāca sapratne, ka dažkārt liels veidojums ir pārāk smags, lai pastāvētu veiksmīgi. Arī šeit šis lielais veidojums īsti veiksmīgs nav sanācis, un ir jāmeklē risinājums. Domāju, ka mēs esam kādā starpattīstības posmā,” stāstīja ministrs.

Pēc viņa teiktā, VNĪ vadības komanda ir laba. “Ir varbūt arī iebildumi, ka viss notiek lēni, bet tāds nu ir mūsu iepirkumu likums, kurš nosaka, kā ir jāveic remonti,” piebilda Reirs.

Viņš pagaidām neuzskata, ka valsts īpašumu apsaimniekošana atkal būtu jāsadala. “Pašlaik neko tādu darīt īsti lietderīgi nebūtu, jo situācija tomēr ir stabilizējusies. Tomēr mums būtu jāsaprot, vai mēs pārtraucam šo īpašumu migrācijas procesu un tas, kas īpašumus apsaimnieko pašlaik, tas arī turpina tos apsaimniekot,” piebilda ministrs.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka pērn augustā par VNĪ valdes priekšsēdētāju tika iecelts Mārtiņš Tols. Pērn 29.aprīlī Finanšu ministrija izteica neuzticību VNĪ līdzšinējais valdes priekšsēdētājai Baibai Strautmanei un atbrīvoja viņu no amata.

VNĪ ir Finanšu ministrijas pārziņā. Uzņēmums nodarbojas ar nekustamo īpašumu izīrēšanu, iznomāšanu, pirkšanu, pārdošanu un citiem darījumiem.

LA.lv