Mobilā versija
-2.6°C
Kora, Kintija
Svētdiena, 18. februāris, 2018
24. decembris, 2017
Drukāt

Vai iedzīvotāji domā par savu veselību ilgtermiņā? (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Andrejs Strautiņš, ģimenes ārsts Limbažu novadā: “Ilgtermiņā – nu, tādu cilvēku ir ļoti maz. Ierasties uz ginekoloģisko apskati vai plaušu pārbaudi cilvēku pazemīgi jālūdzas atkal un atkal. Man radies tāds teiciens – reizes trīs jāiebļauj ausī, un arī tad nav garantijas, ka atnāks. Iemesli tādai bezatbildīgai attieksmei pret savu veselību, protams, ir ļoti dažādi. Taču kopumā stāvoklis uzlabojas, cilvēku dzīves ilgums palielinās. Sabiedrībā gan vaimanā, ka jaunie iet bojā transporta negadījumos. Bet melnā humora piekritēji saka – tie, kas trako, ir jau apsitušies.”

Sarmīte Baltā, ģimenes ārste Talsu novadā: “Veselības ministrei Andai Čakšai ir taisnība, ka katram cilvēkam būtu daudz vairāk jādomā, kā dzīvot, lai veselība turētos arī pēc desmit vai divdesmit gadiem. Protams, var daudz runāt, ka jāatmet tādi kaitīgie paradumi kā smēķēšana un alkohola pārmērīga lietošana, ka jātiek vaļā no mazkustīga dzīvesveida, ka ik pa laikam jāpārbauda sava veselība un jāizvairās no pārgalvības, lai nenosistos un nenoslīktu. Bet vēl lielāka uzmanība būtu jāpievērš ļoti sarežģītajai situācija valstī, kad nabadzība cilvēkus, īpaši laukos, dzen izmisumā un depresijā un kad nav apturēti neviennozīmīgie procesi, ko rada gan valsts līdzekļu nepārdomāta izlietošana, gan citi apstākļi. Liela sabiedrības daļa vēl nav tikusi vaļā no vecās sociālās sistēmas, kurā cilvēki bija pieradināti nerūpēties par sevi un savu veselību un gaidīt visu no valsts. Jājautā, vai tiešām, lai tiktu vaļā no daudzām vecajām nelaimēm, jāgaida, kamēr nomainās paaudzes?”

Baiba Pudule, ģimenes ārste Jēkabpils pilsētā: “Tie, kas pieraduši domāt, arī par savu veselību domā. Un otrādi. Ja runā par to, ka cilvēkiem biežāk vajag veikt elementāras analīzes un pārbaudīt savu veselību, tad jāturpina – bet valstij jārūpējas par to, lai netrūktu kvotu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. VISIEM PRIECĪGUS ZIEMASSVĒTKUS! PALDIES PAR KOMENTĀRU Kājminamai domāšanai!
  PAR GINEKOLOĢISKO PĀRBAUDI – kā vari aiziet pie ginekologa, kuram PATĪK dzemdētājas nevis viņa darbs- PACIENTI??? Tā viņas fizionomija ir kā no mēslu čupas izvilkta! Viņa NERUNĀ AR pacienti -nedzemdētāju, kaut gan pašai ir tikai divi bērni, bet man 3!!!! regulāri sekoju līdzi savai ķerme]na kultūrai, BET….Katrai paaudzei savs laiks! Pie speciālistes Talsos dodos ar LIELU PRIEKU, JO viņa runā, analīzes rezultāti ir, viss kā agrāk, bet pie mums garām! Tas nav tikai mans atzinums!
  NAV NE ALKOHOLS, NE SMĒĶĒŠANA, BET pie manas veselības problēmas VAINĪGA IR PĀRTIKA! Esmu sportiska un aktīva, kustīga pēc dabas. Cenšos pirkt pirkt lauku produkciju no senas skolas draudzenes, jo pašai vairs nav dārziņš. Dzeru lauku pieniņu, tējas, ūdeni, sulas, bet PUTNU GAĻA… NU NEVAR normāls putns izaugt 47 dienās! Cūka tas pats – gaļa kā gumija… Diemžēl ZINU gaļas vērtību un NORMĀLĀ LAIKĀ izaugušus, putnus un cūkas!? Nav vairs dabīgā želatīna!
  Par domāšanu attiecībā uz veselību… SKUMJI, ka daktere tā saka! KO tu vari DOMĀT, JA citi jau visu SLIKTO SALIKUŠI PA PLAUKTIŅIEM un citu iespēju VAIRS tev nav??? Pērc vai tupi badā…

 2. Kājminamā domāšana Atbildēt

  Ar domāšanu un padomju un partiju klonēšanu vien nepietiek! Ir arī jādara. Jo Latvija,pēc divdesmit sešu gadu ilgas domāšanas,izrādās ir vienīgā ES valsts,kurai slimokases nemaz nav vajadzīgas,kura ja salīdzinām,ar citām Eiropas valstīm,var pat atļauties vairākkārt augstāku PVN likmi pašiem nepieciešamākajiem ikdienā pārtikas pamatproduktiem un uzturēt daudz lielāku ministriju skaitu nekā Briselē,to pat ne ar ko nepamatojot!Vajadzēja paiet ceturtdaļgadsimtam,lai beidzot arī Latvija sagaidītu visā pasaulē dominējošā progresīvā ienākuma nodokļa vietējo izstrādājumu!
  Skat.”Ministriju skaits atbilst ministru skaitam”,Baiba Lulle,Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste,nr.lv,15.decembris 2010

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kamēr elektrība nebūs lētākā – lejā netiksi!

Biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš vakar intervijā LTV teica, ka saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju. Daudziem lauksaimniekiem elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40–80% jeb par 50–600 eiro mēnesī. Ministru prezidents Māris Kučinskis atzinis, ka viņu pārsteidz lielais elektroenerģijas rēķinu kāpums. Viņš par šo jautājumu otrdien runājis ar ekonomikas ministru, kurš uzdevis ekspertiem šonedēļ izvērtēt situāciju un savākt visus datus. Ašeradens vakar bija komandējumā, bet tviterī viņš bija ievietojis paziņojumu, ka pēc atgriešanās no valsts vizītes Korejā piektdien, 16. februārī, sasaucis sanāksmi par OIK reformas pilnveidošanu.

Kā vērtējat mūsu olimpiešu panākumus Phjončhanā?
Draugiem Facebook Twitter Google+