×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Rēzeknē ar protestiem reorganizē kultūras namu (6)

Foto: rezekne.lvFoto: rezekne.lv

Šodien Rēzeknes domes sēdē pieņemts lēmums par pilsētas pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” reorganizāciju, portālam LA.lv apstiprināja domes Ārējo sakaru speciāliste Marina Sokolova.

Viņa skaidroja, ka Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” izvērtējot struktūrvienības Rēzeknes pilsētas Kultūras nama darbību, kā arī pārbaudot uzticēto uzdevumu izpildes kvalitāti, konstatējusi, ka Rēzeknes pilsētas Kultūras nams nespēj īstenot tam uzdotās funkcijas – nodrošināt kvalitatīvu kultūrizglītojošu un izklaides pasākumu programmu savas pilsētas un reģiona iedzīvotājiem. Tādēļ nolemts kultūras namam deleģēto funkciju izpildi turpmāk nodot pašai Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūrai “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”, kas pārrauga arī Latgales vēstniecības “Gors” darbu.

M. Sokolova norādīja, ka amatiermākslas kolektīvi, kuri līdz šim darbojušies kultūras namā, netiks likvidēti, savukārt no darbiniekiem, kuri zaudēs darbu reorganizācijas rezultātā, lielāko daļu sastāda sētnieki, apsargi, saimniecības nodaļas vadītājs. Daļai šo darbinieku jau esot piedāvāts līdzīgs darbs citās Rēzeknes pašvaldības iestādēs.

Darbu zaudēs kultūras nama direktore, agrākā pilsētas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Jaudzema, kurai šobrīd ir slimības lapa, tāpat arī direktores pienākumu izpildītāja un kultūras pasākumu organizatore Rūta Leglere. R. Leglere sacīja, ka viņu visvairāk sarūgtina veids, kādā notikusi reorganizācija, jo par to nekas nav ticis minēts nevienā no aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” iknedēļas darba sanāksmēm. Kultūras nama aizstāvjiem šodienas domes sēdē vārds nav dots, un, atšķirībā no sētniekiem, abām ilggadējām pilsētas kultūras darbiniecēm cits amats nav piedāvāts.

Pirms domes sēdes Rēzeknes pilsētas Kultūras nama administrācija un amatiermākslas kolektīvu vadītāji un dalībnieki vērsās ar atklātu vēstuli pie plašsaziņas līdzekļiem, izsakot neuzticību aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” vadībai un norādot, ka pirms šāda lēmuma pieņemšanas bija nepieciešama saruna starp abām ieinteresētajām pusēm, kā arī aģentūrai bija jāsniedz sabiedrībai skaidrs un strukturēts piedāvājums turpmākās Kultūras nama vai citas vietā veidotas organizācijas darbības risinājums.

M. Sokolova norāda, ka savas funkcijas kultūras nams, iekļaujoties aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” sastāvā, saglabās un netiks likvidēts neviens amatiermākslas kolektīvs. Pat vairāk: tā kā kultūras nama ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis sliktā tehniskā stāvoklī, patlaban notiekot darbs pie tehniskā projekta, lai aptuveni pēc diviem gadiem varētu pieteikties ES struktūrfondu atbalstam ēkas renovācijai.

R. Leglere uzsver, ka viņu visvairāk uztrauc tieši 16 amatiermākslas kolektīvu, kas darbojas Rēzeknes kultūras namā, liktenis un tas, kā reorganizācija iespaidos Dziesmusvētku procesu, jo līdz šim kolektīvi ar labiem panākumiem piedalījušies Dziesmu un deju svētkos, bet aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” vadības dalība tajos esot bijusi visai margināla.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kada partija ir valdosa Rezekne?-SC! Ar to viss ir pateikts…

  2. Pirms vēlēšanām varēs uzraut pļaskas un častuškas.

  3. Rēzeknes krievi atbrīvojas no latviešiem. SC parāda savu patieso seju.

  4. es domāju tieši tāpat kā… khm,khm

  5. …Reorganizācijas rezultātā darbu zaudēs sētnieki, apsargi, saimniecības daļas vadītājs. Šie tad nu būtu īstie amati, kas atbildīgi par kvalitatīvu kultūrizglītojošu un izklaides pasākumu īstenošanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+