Kultūra
Māksla

Rēzeknē saasnos Latgales māksla 16

Publicitātes foto

Latgales Kultūrvēstures muzejs un Latgales mākslinieku kopa aicina no 23. oktobra līdz 11. novembrim iesniegt dažādu mākslas veidu darbus “Rudens 2017” izstādei “Asni. Osni”, LA.lv uziznāja muzejā.

Šogad izstādei atkal ir dubultnosaukums latviski un latgaliski. Asns – poētiski daudzslāņains un bagāts vārds, kas tiešā tvērumā aicina domāt par dabas mošanos pavasarī, jauna gadskārtu cikla sākumu. Dabas atdzimšana pēc ziemas stinguma atmodina arī cilvēka dzīslās jaunus spēkus, gribu dzīvot un darboties.

“Vārdi – asnot, dzīt asnus – bieži vien tiek teikti vai rakstīti ar nozīmi – sākties, dzimt, tāpēc izstādei izvirzītā tēma ir tverama arī kā metafora Latvijas valstiskuma veidošanās laikam pirms simts gadiem. Īpaši zīmīgi tas šogad ir Latgalei, kad svinam Pirmā Latgales kongresa simtgadi,” pauda muzeja Mākslas nodaļas vadītāja Inese Dundure.

Pēc izstādes, pateicoties Rēzeknes pilsētas domes atbalstam, komisijas ieteiktos darbus iepirks muzeja krājumā, kas katru gadu papildina mūsdienu Latgales mākslas kolekciju.

LA.lv