×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. augusts, 2012
Drukāt

Rīdzinieki un pilsētas viesi meklē īpašus darinājumus Hanzas tirgū

Foto-LETAFoto-LETA

Vecrīgu un Rīgas centru šodien piepildījuši gan rīdzinieki, gan tūristi, kas vēro Rīgas svētku piedāvātās izklaides, piedalās atrakcijās un radošajās darbnīcās, bet Vecrīgā Hanzas tirgū meklē sev vai dāvanai kādu īpašu amatnieku darinājumu.

Hanzas tirgū pie Svētā Pētera baznīcas, Rātslaukumā un Doma laukumā tirgotāji piedāvā iegādāties māla, koka, lina, ādas, auduma, sudraba, dzintara, porcelāna un citu materiālu darinājumus, nopērkamas arī vaska sveces, garšvielas un citas preces.

Daudzi rīdzinieki šodien sastopami arī Esplanādē, kur “Garšas meistaru ielā” savu produkciju piedāvā pārtikas audzētāji un ražotāji. Esplanādē tiek tirgoti dārzeņi, olas, zivis, desas, sula, maize, saldējums, arī “Abavas vīna darītavas” vīni. Pie daudzām tirgotavām vērojamas rindas.

Esplanādē šodien darbojas arī restorāni, kas šos produktus gatavo, ļaujot izsalkušajiem nobaudīt pusdienas.

“Garšas meistaru ielā” sastopamas ļoti daudz ģimeņu ar bērniem, daži karstumā veldzi meklē pie strūklakas.

Savukārt Bastejkalnā pilsētas kanāla abas malas piepildījuši cilvēki, kas vēro regati. Kanāla regatē piedalās dažādos kostīmos tērptas uzņēmumu komandas, kas pirms došanās trasē uzstājas ar īsu priekšnesumu, piemēram, “Rīga radio” komanda ar sevi iepazīstināja, uz skatuves lasot ziņas. Skatītāji varēja vērot arī dejas, akrobātiskus priekšnesumus u.c.

Regate plānota līdz plkst.18, un tās dalībnieki – dažādu uzņēmumu komandas – sacenšas par tituliem “Ātrākais Kanālbraucējs”, “Elegantākā Ekipāža”, “Skumjais Ūdensmalējs” un “Preses Pīle”.

Savukārt Vērmanes dārzā sastopamas īpaši daudz ģimenes ar bērniem, un mazie labprāt izmanto tiem pieejamās atrakcijas.

Vairākas darbnīcas un performances šodien piedāvā arī grāmatu nama “Valters un Rapa” brīvdabas lasītava, kurai atvēlēts automašīnu stāvlaukums pie grāmatnīcas. Piemēram, blociņu šūšanas darbnīcā var izmēģināt šūšanu ar šujmašīnu un tikt pie pašdarinātas pierakstu klades. Plkst.16 ar performanci uzstāsies tekstgrupa “Orbīta”, bet plkst.17 notiks dzejas slams. Brīvdabas lasītava tika atklāta ar publiskām rakstnieku brokastīm un sarunām. Pasākums ievada grāmatu nama “Valters un Rapa” simtās jubilejas svinības – grāmatniecības uzņēmums tika dibināts 1912.gadā.

Rīgas svētku pasākumi noritēs līdz vēlam vakaram – līdz plkst.21 varēs klausīties ielu mūziku, bet pie Nacionālās operas ēkas visu nakti turpināsies diennakts basketbola maratons, kurā piedalās divas komandas – Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji.

Īpašs pasākums – aviācijas svētki – šodien norit Spilvē, kur vairāki tūkstoši cilvēku pulcējušies vērot aviošovu.

Arī Rīgas centrā priekšpusdienā sastapti pilsētnieki atzina, ka šodien vēlas vēl pagūt aizbraukt līdz Spilves lidostai.

Rīgas svētki notiek no 17.augusta līdz 19.augustam.

Šodien un rīt galvaspilsētā sabiedriskais transports ir bez maksas, tāpēc tramvajus, trolejbusus un autobusus šodien izmanto daudzi pilsētnieki. Dienas vidū virzienā uz pilsētas centru kursējošais sabiedriskais transports ir pilns cilvēku.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.1
Alūksne +18.6
Daugavpils +21.7
Saldus +18.2
Liepāja +17.2
Jelgava +17.4
Ventspils +17.0
Limbaži +17
Madona +20.6
Rēzekne +22.3
+18
+16
+16
Draugiem Facebook Twitter Google+