×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. maijs, 2016
Drukāt

Rīgā ar asfaltu patvaļīgi noliets balkons neiztur slodzi un nogāžas; cietuši divi cilvēki (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Setsdien, 28.maijā, daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Patversmes ielā 22 k-2, Rīgā, nobrucis otrā stāva dzīvokļa balkons, kā rezultātā cietuši divi cilvēki, kas nogādāti slimnīcā, aģentūru LETA informēja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) pārstāve Santa Vaļuma.

Apsekojot notikuma vietu, RNP speciālisti konstatēja nelikumīgas būvniecības pazīmes uz dzīvokļa balkona – balkona horizontālo plātni klāja vairāk nekā piecu centimetru bieza asfaltbetona kārta, kas negatīvi ietekmēja balkona konstrukciju nestspēju un, iespējams, radītās slodzes dēļ balkona konstrukcijas nobrukušas.

RNP darbinieki veica balkona durvju norobežošanu un teritorijas sakopšanu. Mājas piesaistītās teritorijas posmi ir norobežoti ar signāllentēm.

Vaļuma norāda, ka nākamnedēļ tiks sasaukta dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulce, lai informētu par avārijas situāciju un lai kopīpašnieki varētu izvērtēt un lemt par tālākajām darbībām, kas saistītas ar ēkas turpmāko ekspluatāciju un tehnisko stāvokli.

RNP informē, ka 2015.gadā dzīvojamā mājā tika veikta dzīvokļu īpašnieku aptauja par ēkas tehniskās apsekošanas atzinuma sagatavošanu un pilnvarojuma došanu pārvaldniekam, bet vairākums balsojuši pret to.

Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas tāmes nepieciešamo remontdarbu kopsavilkumā 2016.gadam mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai jau bija piedāvāts lemt par ēkas balkonu remontu un veidot šiem nepieciešamajiem remonta darbiem uzkrājumu. Tomēr dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par remonta darbu veikšanu RNP nav saņemts, piebilst Vaļuma.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Vaļuma, cietušie ir divi pieauguši vīrieši. Negadījuma brīdī abi atradušies uz balkona. Viens vīrietis sūdzējies mediķiem par galvas sāpēm, bet otram sāpējušas ribas. Pēc RNP rīcībā esošās informācijas, nopietni miesas bojājumi nav gūti.

Informāciju par notikušo RNP saņēmis ap plkst.20.

Vaļuma norādīja, ka visiem ēkas iedzīvotājiem atļauts tajā palikt.

RNP tuvākajā laikā vēl veiks tālākos notikušā izpētes darbus, novāks nokritušās balkona daļas un veiks citas nepieciešamā darbības, skaidroja Vaļuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Smēķēt aizliegts Atbildēt

  Ceļu strādnieks klāj asfaltbetonu uz balkona, rentgena operators varētu svina loksnes uzklāt, picas meistars nopicot savu balkonu …
  Un vispār brauciet uz laukiem, tur balkonu mazāk lietosiet

 2. Pobeds Ušakovs-Ausainis Atbildēt

  Es par tādām lietām neko nezinu.

 3. Ja pārbaudītu lielos apsaimniekotājus, nāktos secināt, ka viņi neievēro daudzus apsaimniekošanas likuma punktus.

  • Mazas namu pārvaldes upuris Atbildēt

   Arī mazie apsaimniekotāji ievēro tikai vienu punktu – naudas iekasēšanu. Bet darbus nedara.

 4. man patīk RNP stratēģija, riņķī apkārt, kamēr – pats vainīgs! Ikvienam dzīvokļu apsekošanas aktam ir piezīme, ka īpašniekam nepeiciešams dzīvoklī veikt kosmētisko remontu, lai par ko arī iedzīvotāji konkrēti nesūdzētos.

Draugiem Facebook Twitter Google+