Mobilā versija
+19.2°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
30. aprīlis, 2016
Drukāt

Rīgā duetā ar Kristīni Opolais vēlas koncertēt tenors Plasido Domingo

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spāņu tenors Plasido Domingo duetā ar latviešu soprānu Kristīni Opolais vēlas koncertēt Rīgā, aģentūrai BNS atklāja Opolais.

“Pie manis atnāca Domingo un teica, ka gribētu ar mani uzstāties Rīgā. Viņš grib ar mani dziedāt duetus, operetes. Viņš grib smuku vakaru,” stāstīja Opolais.

Domingo dziedātājai jautājis, vai Rīgā ir koncertzāle. Uzzinot to, cik sēdvietu ir Lielajā ģildē, viņa attieksme bijusi noraidoša. “Stadions vai koncertzāle,” dziedātājs teicis Opolais. “Es viņam atbildēju, ka stadionu mēs viņam sarīkosim. Arī Hosē Karerass bija nesen, un Plasido ir liela interese. Es gribu pierunāt viņu vismaz ar vienu koncertu uzstāties arī operā,” stāstīja Opolais.

Domingo ir viens no pasaule pazīstamākajiem operdziedātājiem. Viņš dzimis 1941.gadā, savukārt operā dziedātājs debitēja 1959.gadā, un kopš tā laika viņš uz skatuves vai ierakstos atveidojis vairāk nekā 130 lomu. Panākumus Domingo guva, uzstājoties trio kopā ar tenoriem Lučāno Pavaroti un Hosē Karerasu. Mūziķis ieguvis deviņas “Grammy” balvas.

Opolais regulāri viesojas pasaules prestižākajos opernamos – Ņujorkas Metropolitēna operā, Vīnes Valsts operā, Berlīnes Valsts operā, Bavārijas Valsts operā, Cīrihes Operā, Milānas “Teatro alla Scala” un Londonas Karaliskajā Konventgārdena operā, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Daniels Barenboims, Daniels Hārdings, Antonio Papano, Marko Armiljato, Luiss Langrē, Marks Minkovskis, Andris Nelsons un citi.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 8821. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+