Foto – LETA

Rīgā pastāvīgi ubago 31 persona 0

Rīgā pastāvīgi ar ubagošanu nodarbojas 31 persona, no tām 19 personas ir Rīgas pašvaldības iedzīvotāji, bet 12 personas ieradušās no citām pašvaldībām, liecina Rīgas domes Labklājības departamenta apkopotā informācija.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

Rīgas patversmes Mobilā brigāde regulāri reizi nedēļā apseko ubagošanas vietas Rīgas pašvaldībā, tostarp Vecrīgas teritoriju, gājēju tuneļus pie Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas un Centrāltirgus teritoriju. Kopumā ir apzināts, ka pastāvīgi ar ubagošanu nodarbojas 31 persona, no kurām 19 personas ir Rīgas pašvaldības iedzīvotāji, bet 12 personas ieradušās no citām pašvaldībām.

Veicot ielu sociālo darbu, brigādes darbinieki parasti konstatē, ka personas ar ubagošanu nodarbojas pastāvīgi, jo tas ir veids, kā šīs personas gūst regulārus ienākumus. Pēc speciālistu novērojumiem, daļa no šīm personām pastāvīgi atrodas redzamā alkohola reibumā un cieņu aizkarošā izskatā. Šīs personas kategoriski atsakās sadarboties ar Mobilo brigādi, lai risinātu savas sociālās problēmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat novērots, ka personas, kuras ubago, traucē gājējiem pārvietoties pa ietvēm vai gājēju tuneļa kāpnēm, radot neērtības un bīstamas situācijas personām ar pārvietošanās grūtībām, kurām nepieciešams izmantot kāpņu margas.

Lai pašvaldības policijai būtu tiesisks pamats veikt ubagošanu ierobežojošas un sodošas darbības, Labklājības departamenta speciālisti rosina veikt izmaiņas normatīvajos aktos par sabiedriskās kārtības ievērošanu. Speciālisti uzskata, ka ar pašvaldības noteikumiem būtu jāaizliedz ubagot, ja persona atrodas redzamā alkohola reibumā vai cieņu aizkarošā izskatā, un jāuzliek par pienākumu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu pēc Rīgas Pašvaldības policijas vai Mobilās brigādes pieprasījuma.

Tāpat būtu nepieciešams aizliegt ubagot uz ietves vai uz gājēju tuneļu kāpnēm, ja tiek traucēta citu personu pārvietošanās, kā arī noteikt noteikt teritorijas, kur aizliegts ubagot, piemēram, Vecrīgas, Centrālās stacijas, Centrāltirgus teritorijā.

Lai risinātu personu ubagošanas jautājumus Rīgas pilsētas pašvaldībā, Mobilā brigāde jau ilgstoši veic regulāras darbības savas kompetences ietvaros: informē personas par sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņemšanas iespējām Sociālajā dienestā, motivē personas mainīt savu dzīvesveidu, piedāvā personām saturisku brīvā laika pavadīšanas iespējas, piemēram, apmeklēt nodarbības Rīgas patversmes Dienas centrā, kā arī informē attiecīgās pašvaldības Sociālo dienestu par personām, kurām nepieciešams sniegt sociālo atbalstu.

Labklājības departamenta ziņojums par situāciju galvaspilsētā tiks uzklausīts otrdien, 24.janvārī, Sociālo jautājumu komitejā, bet priekšlikumi grozījumiem saistošajos noteikumos vēlāk tiks vērtēti Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.