×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Rīgā viesosies Aleksandrijas jaunās bibliotēkas dibinātājs un direktors

Foto no LU mājas lapasFoto no LU mājas lapas

Jaunā Aleksandrijas bibliotēkas ēka.

Vizītē Latvijas Universitātē (LU) 2.septembrī ieradīsies Ēģiptes Aleksandrijas bibliotēkas dibinātājs un direktors, Ēģiptes premjerministra padomnieks Dr. Ismails Serageldins, kurš plkst. 12 LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā Kalpaka bulvārī 4, Rīgā, uzstāsies ar lekciju “Aleksandrijas bibliotēka: pagātne, tagadne un nākotne”.

Aleksandrijas bibliotēka iekļauj vairāk nekā vienpadsmit pētniecības centrus, izdod grāmatas, organizē konferences un pasākumus, piedāvā lekcijas par zinātni un kultūru un iekārto zinību centrus bērniem. “Dr. Serageldins ir izcils orators un apbrīnojami daudzpusīga un erudīta personība, kurā ir bauda klausīties gan snieguma elegances dēļ, gan satura bagātības ziņā,” komentējusi Latvijas eksprezidente prof. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga.

Dr. Ismails Serageldins ir Ēģiptē lielākās Aleksandrijas bibliotēkas dibinātājs un direktors. Viņš vada katrai Aleksandrijas bibliotēkai pakļauto izpētes institūtu un muzeju direktoru padomi. Dr. Ismails Serageldins ir arī Ēģiptes premjerministra padomnieks kultūras, zinātnes un muzeju jautājumos.

Viņš ir publicējis vairāk nekā 100 grāmatu un monogrāfiju, kā arī vairāk nekā 500 zinātniskas publikācijas par dažādiem tematiem biotehnoloģijās, lauku attīstībā, ilgtspējas un sabiedrības vērtību zinātnē. Dr. Ismailam Serageldinam ir Kairas universitātes bakalaura zinātņu grāds inženierzinātnēs, kā arī Hārvarda universitātē iegūts maģistra un doktora grāds. Viņš ir saņēmis 34 Goda doktora grādus.

Aleksandrijas bibliotēka ir lielākā Ēģiptē. Bibliotēkā izvietoti vairāki miljoni grāmatu arābu, angļu un franču valodā. Ik dienu Aleksandrijas bibliotēku apmeklē vairāki tūkstoši interesentu. Jaunā Aleksandrijas bibliotēka dibināta 2002.gadā.

Viņa lekcija Rīgā būs atklāta, tā notiks angļu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+