×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgas cirkam prasa patriekt ziloņu dresētāju – iespējamo dzīvnieku mocītāju (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Dzīvnieku tiesību aizstāvības organizācija “Dzīvnieku brīvība” izplatījusi paziņojumu, kurā aicina Rīgas cirku nekavējoties pārtraukt sadarbību ar ziloņu dresētāju Larsu Holšeru, kurš iepriekš pieķerts nežēlīgi izturoties pret saviem dzīvniekiem.

Organizācija atklājusi, ka Larss Holšers Rīgas cirkā dresē ziloņus un dueta “Duo Soleva” sastāvā uzstājas jau no 28. marta, turklāt izmanto pseidonīmu, mainīti arī cirka ziloņu vārdi.

Portālam LA.lv biedrībā pastāstīja, ka par šo gadījumu ziņojuši ārzemju sadarbības partneri, kas pieskata dzīvnieku labturību cirkā.

Holšers sadarbību ar Rīgas cirku sācis pēc iepriekšējās sadarbības pārtraukšanas ar Zviedrijas un Dānijas cirkiem cietsirdīgas izturēšanās pret dzīvniekiem un iespējamo dzīvnieku labturības pārkāpumu dēļ, norāda organizācija.

“Neiedomājami, ka darbā nolīgts dresētājs, kas pieķerts dzīvnieku mocīšanā. Aicinām Rīgas cirku nekavējoties pārtraukt sadarbības līgumu ar Larsu Holšeru,” norāda dzīvnieku tiesību aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” pārstāvis Aivars Andersons.

Rīgas cirka valdes priekšsēdētāja Lolita Lipinska portālam apstiprināja, ka “Duo Soleva” sastāvā patiešām darbojas Larss Holšers, taču norādīja, ka mēģinājumi cirka telpās ir atklāti, un cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem darbinieki nav novērojuši.

Organizācija “Dzīvnieku brīvība” norāda, ka jau 2009. gadā starptautiska dzīvnieku aizsardzības organizācija “Animal Defenders International” (ADI) ar slēpto kameru ieguva apjomīgu video materiālu no Lielbritānijas cirka “Great British Circus” aizkulisēm, ko pēc tam izvērtēja veterinārārsti un ziloņu speciālisti. Videomateriālā redzams, kā dresētājs Holšers pat šova laikā ar rokā paslēptu asu āķi sit pa ziloņa jutīgajām vietām, lai panāktu pakļaušanos, savukārt cirka aizkulisēs visi trīs ziloņi – Sonja, Vana Mana un Deli – ik dienas tiek daudzkārt sisti ar metāla āķi, slotu un dakšu pa dažādām ķermeņa daļām, tostarp pa galvu un acīm. Dzīvnieki acīmredzami baidās un ir stresā, sāpēs kliedzot un cenšoties atkāpties vai sastingstot.

Kā savā paziņojumā norādījuši veterinārārsti, Holšera dresētie dzīvnieki ir jau cienījamā vecumā un cieš no vairākām hroniskām veselības problēmām. Zilonenei Sonjai ir ļoti slikta redze, bet Vana Manai – daļēji paralizēts snuķis un viņa pārvietojas ļoti stīvi. ADI videomateriālos dokumentētais trešais un jaunākais Holšera zilonis vārdā Deli 2012. gadā ilgstošu veselības problēmu dēļ tika iemidzināts.

Atklātībā nākušie materiāli Lielbritānijā izraisīja plašu sabiedrības nosodījumu un asu reakciju no dzīvnieku aizsardzības organizāciju puses, kā rezultātā sadarbības līgumus ar šo dresētāju pārtrauca arī citu valstu cirki, apgalvo biedrība.

Organizācija ziņo, ka pagājušā gada oktobrī Holšers ar izdomātu uzvārdu Kanbaums un arī mainītiem ziloņu vārdiem uzstājās Zviedrijas cirkā “Cirkus Scott”, taču, kad valsts lielākajā laikrakstā “SvD Nyheter” tika publicēta informācija, ka dresētājs tiek vainots nežēlībā pret dzīvniekiem, izrādes tika atceltas. “Circus Scott” nolēma turpmāk pilnībā atteikties no savvaļas dzīvnieku izmantošanas izrādēs, laikrakstam gan paziņojot, ka šim lēmumam neesot sakara ar dzīvnieku labturību, bet tikai to, ka arvien vairāk skatītāju iebilst pret savvaļas dzīvnieku izmantošanu izrādēs..

“Dzīvnieku brīvība” papildina, ka šī gada martā dzīvnieku labturības problēmu dēļ ar Holšeru sadarbību pārtrauca arī Dānijas cirks “Benneweis”, bet Holšers devās tūrē uz Rīgu.

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā pasaulē norāda uz dzīvnieku cirku problemātiskajiem aspektiem, tādēļ pēdējās desmitgades laikā ētisku apsvērumu dēļ daudzviet pasaulē ir pieņemti lēmumi pārtraukt dzīvnieku izmantošanu cirkā. Nacionāla līmeņa aizliegumi dzīvnieku cirkam pieņemti Grieķijā, Kiprā, Bosnijā un Hercegovinā, Bolīvijā, Kostarikā, Kolumbijā un Ķīnā, bet diskusijas par šo tēmu notiek arī vairāku citu valstu parlamentos. Savukārt Lielbritānijā, Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Nīderlandē, Bulgārijā, Slovēnijā, Indijā, Singapūrā, Panamā u.c. netiek pieļauta savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. nost ar tādu cirku un tādiem sadistiem-" māksliniekiem" Atbildēt

  Pievienojos! FUI UN VĒLREIZ FUI!

 2. …. Nekad savu mazmeitinu nevediishu uz cirku….

 3. PATRIEKS TO MĒRGLI !!!

 4. ŠIEM CILVĒKIEM VAjADZĒTU TĀDAS PAŠAS MOKAS IZCIEST,NO ŠĪ BRĪŽA ES CIRKU NEIEREDZU!

 5. Zilonim tāds simbolisks sitiens ar slotaskātu ir tas pats, kas cilvēkam sitiens ar diegu. Pasaulei ir jāsāk aizstāvēties un cīnīties pret zaļajiem fašistiem, kuriem viņu “zaļisms” ir viens vienīgs liels melīgs un nekrietns bizness. Un zaļie psihopāti – cilvēknīdēji ir viņu līdzskrējēji.

  • Tev laikam ir izkropļota saprašana par terminu fašism, tas šajā kontekstā ar zaļajiem neiet. Pirms saki sakošļā sakāmo un pārbaudi ko tevis teiktais vispār nozīme dulbur…

  • Kā parasti…. visi brīnās !!! Kārtējais pierādījums – cilvēks riebīga būtne.

  • Ja esi atrdies ziloņa vietā un tiešām tā vari apgalvot, tad lūdzu (vai varbūt esi dresētājs, vai veterinārārsts)… Bet, manuprāt, tā visticamāk nav, tāpēc domāju, ka vari spriest tikai pa

 6. Nu, kā tad, ja cirka darbinieki sāktu novērot cietsirdīgu izturēšanos, tad dzīvnieku cirks būtu jāslēdz. Nešaus tak paši sev kājā.

 7. Viņam pašam vajadzētu sist ar visu kas pagadās pa rokai. Vai tad viņam nebūtu jāstājas tiesas priekšā par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem? Tas,ka viņu patrieks no cirka,tas tak neapturēs viņa nežēlību!!!

 8. Tāds ir jāatbrīvo nekavējoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+