×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

Rīgas “Dinamo” spēles translēs kanālos “TV6” un “Viasat Sport Baltic”

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas “Dinamo” spēles nākamajā sezonā tiks translētas kanālā “TV6” un maksas kanālā “Viasat Sport Baltic” (VSB), biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Mediju grupa “Modern Times Group” (MTG) sabiedrisko attiecību koordinatore Marta Zandersone.

MTG ietilpstošais “Viasat Broadcasting” sola, ka kanālā “TV6”, kas pieejams vismaz 85% Latvijas iedzīvotāju visos Latvijas televīziju operatoru piedāvājumos, būs redzamas visas Rīgas “Dinamo” mājas spēles, bet izbraukuma spēles varēs vērot vai nu “TV6”, vai VSB.

“TV6” kanālā būs vērojama tikai daļa no izbraukuma mačiem.

Kā savā tvitera kontā pavēstīja VSB, uzņēmums strādā pie tehnoloģiskiem risinājumiem, lai skatītājiem nodrošinātu Rīgas “Dinamo” spēles arī internetā.

Šāda stratēģija ir pretēja tai, ko pagājušā gada novembrī intervijā aģentūrai LETA pieļāva VSB programmu direktors Toms Circenis, kurš teica, ka mājas spēles varētu būt pieejamas VSB, bet izbraukuma – “TV3” vai “TV6”.

“Ja pavērojam “Dinamo” mājas spēļu apmeklējumu – tribīnes pārsvarā ir pilnas tikai spēlēs pret lielajām komandām. Ja mēs skatāmies uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) piemēru, uz ko KHL tik ļoti grib tiekties, – Kanādas klubu mājas spēles rāda maksas kanāli, izbraukuma spēles – nacionālie,” intervijā teica Circenis. “Tas ir viens modelis, kā var veidot translācijas. Klubam tā būtu papildu peļņa, ja uz visām mājas spēlēm sanāktu pilnas tribīnes, kā arī pie sakārtotām attiecībām TV jautājumos tie būtu arī reāli ieņēmumi no TV tiesību pārdošanas. Šobrīd KHL paņem TV tiesību maksu un, iespējams, kaut ko atmet klubiem, bet reālas peļņas nav.”

Pirmajās četrās KHL sezonās Rīgas “Dinamo” spēles translēja gandrīz tikai Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā. LTV ģenerāldirektors Edgars Kots “Nozare.lv” informēja, ka LTV vairs netranslēs KHL spēles, ja nu vienīgi MTG šīs tiesības zaudēs. Vienlaikus viņš norādīja, ka sarunās par KHL spēļu translāciju visu izšķir finansiālais piedāvājums.

Zandersone pavēstīja, ka “Viasat Broadcasting” iegādājies ekskluzīvas translāciju tiesības Latvijā uz nākamajām trijām sezonām – 2012./2013., 2013./2014., 2014./2015. Vienošanās ir panākta ar KHL mārketinga nodaļu, ar tās aģentūras “UFA Sports” starpniecību.

Tiek solīts, ka VSB skatītājiem visās Baltijas valstīs būs iespēja sekot vairāk nekā 180 KHL spēlēm ik sezonu. Šo spēļu sarakstā ietilpst KHL regulārā sezona, Gagarina kausa spēles un finālsērija.

Tāpat būs iespēja vērot Zvaigžņu spēli un citus KHL klubus, kuros spēlē Latvijas hokejisti – Kazaņas “Ak Bars” ar Lauri Dārziņu, Jaroslavļas “Lokomativ” ar Miķeli Rēdlihu, Omskas “Avangard” ar Georgiju Pujacu un Maskavas “CSKA” ar Jāni Spruktu.

“Viasat” un KHL vienošanās paredz, ka spēļu skaits, kas tiks pārraidītas sezonas laikā latviešu valodā, pieaugs vismaz par 50%. “Viasat” KHL spēļu translācijas tiesības pieder kopš 2009.gada.

“Šis ir vēl viens milzīgs “Viasat” solis attīstībai Baltijas valstīs, kad tiek pagarinātas un paplašinātas translācijas tiesības tik iecienītajam sportam. Vienmēr esam tiekušies sniegt saviem skatītājiem labākos sporta notikumus, un hokejs ir neticami populārs visās Baltijas valstīs, bet KHL ir stiprākā Eiropas līga. Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” ir augstas raudzes sporta komanda, kura rezultātus ir sasniegusi ar nemainīgi spēcīgo sniegumu līgā,” paudis “MTG” vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš:

Savukārt Natālija Čaikovskaja, KHL mārketinga TV projektu nodaļas vadītāja, izteikusies, ka “mūsu sadarbības trijos gados “Viasat Broadcasting” sevi pierādījis kā īstus profesionāļus un stabilus partnerus. Abi kanāli – “TV6” un “Viasat Sport Baltic” – aprīkoti ar jaunākajām tehnoloģijām un viņiem ir skaidra vīzija, “kādam ir jābūt hokejam”.

Viņa arī norādījusi, ka abi kanāli var lepoties ar talantīgu komentētāju komandu, tādējādi viņi pārsniedz prasības un vajadzības, kādas ir izvirzījis KHL attiecībā uz kvalitāti un satura pārraidīšanu.

“Jaunā vienošanās paredz, ka KHL spēļu skaits Baltijas valstīs dubultosies. Tam vajadzētu būt lielam dzinulim, lai augtu popularitāte gan KHL, gan hokeja nozarei visā reģionā. Neskatoties uz spēļu pārraidīšanas nodrošināšanu, mūsu sadarbības partneri plāno izmantot dažādus reklamēšanas instrumentus, lai stiprinātu Rīgas “Dinamo” tēlu, kluba spēles un KLH kopumā,” paudusi Čaikovskaja.

Zandersone norādīja, ka “MTG” kanāliem Baltijas valstīs ir ekskluzīvas translāciju tiesības un tādēļ var skatītājiem piedāvāt tādus sporta notikumus kā Pasaules čempionātu hokejā, ir iegūtas pirmās izvēles tiesības nacionālās apraides kanālam un ekskluzīvas tiesības maksas kanāliem 2014.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos. MTG skatītājiem ļauj baudīt UEFA Čempionu līgu, Anglijas Premjerlīgu futbolā, Formulu 1, FIBA Eiropas un Pasaules čempionātus basketbolā, “TurkishAirlines” Eirolīgu basketbolā, ATP Tenisa 500 un 1000 turnīrus, 2016.gada Vasaras Olimpiskās spēles un daudzus citus ievērojamus sporta notikumus.

KHL tika izveidota 2008.gadā, tā tiek uzskatīta par stiprāko hokeja līgu Eiropā, kurā piedalās ne vien komandas no Krievijas, NVS valstīm un Latvijas, bet arī Čehijas un Slovākijas.

KHL spēles arī šogad, kā ierasts, sāksies septembrī un ilgs līdz nākamā gada aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+