Foto – Timurs Subhankulovs

Rīgas iedzīvotājiem – vēl viens sociālais dienas centrs 0

Dienas centrs atrodas Rīgas Tehniskās universitātes Ķīpsalas peldbaseina telpās, līdz ar to dienas centra apmeklētājiem pieejamas visas sporta kompleksa piedāvātās iespējas – peldbaseins, trenažieru zāles, klinšu siena, ko ļoti iecienījuši bērni, fizioterapeita konsultācijas un nodarbības, kā arī psihologa konsultācijas un radošās darbnīcas. Iespējams arī saņemt sociālā darbinieka pakalpojumus. 


Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Tas viss, lai dienas centrā gaidītie cilvēki – bērni no daudzbērnu, nepilnām, maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm, personas ar funkcionāliem traucējumiem, jaunieši pēc ārpusģimenes aprūpes un personas pirmspensijas un pensijas vecumā – saņemtu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un uzlabotu veselību, pilnveidotu sevi.

Anda Turka, dienas centra “Ķīpsala” sociālā darbiniece, pastāstīja: “Lai gados vecāks cilvēks, kas vēlas uzlabot savu veselību, piemēram, apmeklējot ūdens aerobikas nodarbības Ķīpsalas peldbaseinā vai vingrojot kopā ar fizioterapeitu, varētu saņemt šo bezmaksas pakalpojumu, viņam vispirms jādodas pie sava ģimenes ārsta, lai saņemtu atzinumu, ka viņš drīkst peldēt. Tas pats attiecas uz cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, piemēram, pēc pārciesta insulta. Arī viņiem nepieciešama ģimenes ārsta izziņa, ka veselības stāvoklis pieļauj nodarboties ar peldēšanu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad saņemta ārsta izziņa, jāvēršas sociālajā dienestā, kur savukārt izsniegs nosūtījumu uz dienas centru “Ķīpsala”. “Tāds ir ceļš, lai pie mums tiktu, citādi nevar,” uzsver A. Turka. “Pēc tam jau cilvēks nāk pie manis, un mans pienākums izrunāties ar katru klientu, sniegt konsultācijas sociālā darba jomā un aizpildīt rehabilitācijas plānu. Tālāk mūsu fizioterapeites izvērtē cilvēka veselības stāvokli un atbilstoši tam ieteic masāžu, individuālo peldēšanu (arī bērni to var apgūt), ūdens aerobikas nodarbības vai vingrojumus trenažieru zālē.”

A. Turka priecājas, ka šeit jau nāk cilvēki, kam nepieciešama rehabilitācija pēc insulta, nāk pensionāres no dienas centra “Ābeļzieds” un citi. Vēl ir brīvas vietas, lai saņemtu iepriekš minētos bezmaksas pakalpojumus, tāpēc viņa aicina pēc informācijas vērsties vai nu savā sociālajā dienestā, vai dienas centrā “Ķīpsala”.

Projekts ilgs līdz nākamā gada februāra beigām.

 

Uzziņa

* Pavisam sociālās rehabilitācijas centrā tiks iesaistītas vairāk nekā 150 mērķa grupas personas.

* Projekts tapis ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu 100 000 LVL apmērā.

* Programmas kvalitatīvai īstenošanai ir piesaistīti četru dažādu nozaru speciālisti no Latvijas: veselīga dzīvesveida eksperts, drošības jautājumu eksperts, sociālo pakalpojumu jomas eksperts, kā arī psihodrāmas terapijas eksperts no Zviedrijas.