Latvijā
Rīga

Rīgas skolām taps piebūves0

Foto – Ieva Lūka/LETA

Kopumā tērējot 26,2 miljonus eiro, trim Rīgas skolām – Rīgas Angļu ģimnāzijai, Rīgas Klasiskajā ģimnāzijai un Rīgas Zolitūdes ģimnāzijai – tiks celtas jaunas piebūves, kur varēs apgūt dabaszinātnes, izmantojot inovatīvas informācijas tehnoloģijas, aģentūra LETA noskaidroja domē.

Projekta mērķis ir pie trim Rīgas ģimnāzijām izbūvēt jaunas telpas, lai nodrošinātu audzēkņiem iespēju apgūt ķīmiju, fiziku, bioloģiju, dabas zinības, robotiku un informātiku ergonomiskā mācību vidē. Telpas tiks aprīkotas ar skolotāja un audzēkņu darbam nepieciešamo tehnoloģisko aprīkojumu, kurā tiks izmantoti inovatīvi informācijas un komunikāciju tehnoloģijas risinājumi.

Lai ģimnāzijās radītu inovatīvu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju mācību vidi, projekta īstenotāji veikuši situācijas izpēti, kā arī konsultējušies ar tehnoloģiju nozares ekspertiem.

Kā norāda Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte, projekta īstenošanas laikā tiks ņemtas vērā ģimnāziju šī brīža un nākotnes vajadzības, tāpēc ir paredzēts izmantot dažādas modularitātes pakāpes tehnoloģiskos risinājumus, kas skolotājiem un audzēkņiem radīs iespēju maksimāli izmantot jaunās telpas, kurās paredzēts ierīkot arī auditorijas, lasītavas, grāmatu glabātuves, garderobes, darba telpas skolotājiem un dažāda veida palīgtelpas.

Projektus ir plānots īstenot līdz 2020.gadam. Projektu kopējās izmaksas ir 26,2 miljoni eiro, no tiem vairāk nekā 8,1 miljonu eiro apmērā plānots piesaistīt kā ERAF fonda līdzfinansējumu.

Projekta īstenošanu šodien atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja, bet galējo lēmumu pieņems Rīgas dome.

LA.lv