×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

“Rīgas Zoo” svērs bērnus, Vērmanītī rosīsies Rūdis un Bruno

LETALETA

Svētdien pirms jaunā mācību gada ikvienam vecākam Rīgas Zooloģiskajā dārzā kampaņā “Audz liels, stiprs un vesels!” būs iespēja pārbaudīt sava bērna auguma un svara atbilstību vecumam. Savukārt Vērmanes dārzā notiks ikgadējā “Policijas iela”, bet Doma laukumā pulcēsies studenti ikgadējos Aristoteļa svētkos, liecina pasākumu organizētāju sniegtā informācija.

 

Svētdien no plkst.12 līdz plkst.17 Rīgas Zooloģiskajā dārzā bērnus svērs un mērīs Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas māsiņas. Akcijas dienā izmērīt savu garumu un nosvērties varēs bērni, sākot no zīdaiņa vecuma līdz pat 11 līdz 13 gadu vecumam, kas ir pēdējā robeža, lai varētu novērst augšanas problēmas, ja tādas tiek konstatētas.

Latvijā katru gadu piedzimst aptuveni 20 bērni, kuriem laika gaitā konstatē augšanas traucējumus. Tāpēc ir svarīgi ievērot norādījumus par bērna mērījumu veikšanu. Zīdaiņi līdz viena gada vecumam ir jāsver un jāmēra katru mēnesi. Bērni līdz četru gadu vecumam jāsver un jāmēra vismaz reizi sešos mēnešos, turpretim veselam bērnam auguma un svara mērījumi jāveic vismaz vienu reizi gadā, atzīmē akcijas rīkotāji. Iepriekšējo divu gadu laikā kampaņā pārbaudīti vairāk nekā 700 dažāda vecuma bērnu.

Savukārt Rīgā, Vērmanes dārzā, šodien Valsts policija (VP) bērniem rīko pasākumu “Policijas iela”, kura laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, vērot tuvcīņas paraugdemonstrējumus un piedalīties citās interesantās ar policijas darbu saistītas aktivitātēs, vēsta LETA.

 

Radošajās darbnīcās ikvienam būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par policijas darbu un drošības jautājumiem. Mazākos pasākuma apmeklētājus priecēs arī neiztrūkstošie policijas tēli – Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, kuri piedāvās apmeklēt dažādas atrakcijas. VP informatīvais pasākums “Policijas iela” Vērmanes dārzā notiks jau trešo gadu pēc kārtas.

Savukārt plkst. 19 Doma laukumā kopā sanāks Latvijas Universitātes (LU) studenti, lai kopīgi ar augstskolas saimi jauno studentu svētkos “Aristotelis 2013” iezīmētu jaunā studiju gada sākumu. Klātesošos sveiks gan LU, gan valsts un pašvaldības institūciju pārstāvji.

Pēc svinīgā pasākuma Vecrīgas sirdī svētku dalībnieki svinīgā gājienā dosies uz Alma Mater, Raiņa bulv.19. Savukārt LU Lielajā aulā plkst.22.00 sāksies saviesīgā daļa ar “Nē”, “The Citizens”, “Satellites LV”, “GACHO” un LU radio “NABA” dīdžeju piedalīšanos. Jauno studentu svētkus “Aristotelis 2013” rīko LU Studentu padome, un šogad tie notiek 47.reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+