×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīgu svētkos pārstāvēs 9022 dalībnieki (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts galvaspilsētu Rīgu XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pārstāvēs 302 kolektīvi ar 9 022 dalībniekiem, kā arī rīdzinieku viesi no septiņām sadraudzības pilsētām ārvalstīs un desmit Rīgas kolektīvi ar 242 dalībniekiem, kuri piedalīsies tikai ielu koncertos, LA.lv uzzināja pašvaldībā .

Svētkos rīdziniekus pārstāvēs 81 koris ar 3491 dalībnieku, 121 tautas deju kolektīvs ar 3783 dalībniekiem, astoņi pūtēju orķestri, astoņi simfoniskie un kamerorķestri ar 624 dalībniekiem, septiņas folkloras kopas ar 119 dalībniekiem, 12 mūsdienu deju kolektīvi ar 198 dalībniekiem, sešas teātra studijas un kolektīvi ar 142 dalībniekiem, septiņi mazie mūzikas kolektīvi un 17 koklētāju ansambļi ar 113 dalībniekiem, kā arī piecas vizuālās mākslas studijas ar 25 dalībniekiem.

Projektā “Mēs rakstām sevi Dziesmu svētkos” piedalīsies arī deviņu Rīgas speciālo izglītības iestāžu 141 skolēns, savukārt projektā profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem galvaspilsētu pārstāvēs 12 kolektīvi ar 133 dalībniekiem.

Rīgas kolektīvi ceļā uz svētkiem parādījuši augstu sniegumu dziesmu un deju skatēs, jo 47 deju kolektīvi ir tikuši laureātu godā, bet uz dziedātāju lielo finālu 8. jūlijā dosies 21 koris.

Vienlaikus ar dalību skatēs Rīgas kolektīvi darinājuši jaunus tērpus, lai svētkos būtu skaisti saposti, piebilst RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta sbiedrisko attiecību speciāliste Indra Vilde: “Kopumā kolektīviem tērpu atjaunošanai Rīgas pašvaldība atvēlējusi ap 300 000 eiro. Bez tam Rīgas pašvaldībai Dziesmu un deju svētki allaž uzliek lielu atbildību, jo jārūpējas gan par savu kolektīvu sagatavošanu svētkiem, gan par sabiedriskā transporta kustības grafiku, viesu izmitināšanu, drošības un kārtības jautājumiem, transporta plūsmas organizēšanu svētku laikā. Tāpat pašvaldības rūpju lokā ir sadarbības nodrošināšana ar svētku tiešajiem organizatoriem par pilsētas noformējumu un pasākumu norišu vietu sagatavošanu svētku laikā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Drīz (pēc pāris svētkiem) tie būs tikai Rīgas kolektīvu svētki. Jo šajos jau lauki paliek mājās – mākslīgi saveidoti kolektīvi zem TD kolektīviem (t.i. vairāk grupu katrā lielajā kolektīvā). Un lai nebūtu nedēļu jāuztur lauku kolektīvi, uz šiem svētkiem vairāk tiek Rīgas un pieRīgas grupas, kuri braukā uz mājām.
    Lai veicas!

    • Godīgi runājot, es pat nesapratu par kādiem svētkiem iet runa? Viss ir sīki saskaitīts, nav tikai skaidrs ko svinēs un ko dziedās. Tā jūtu, ka tie būs Ušakova uzvaras svētki, kuriem nav nekāda sakara nedz ar Latviju nedz ar latviskumu – integrētā latvijca svētki.

  2. Izlasīju virsrakstu – domāju, ka tie ir Ziemeļu un Baltijas valstu diesmusvētki. (nordicbalticchoir.lv).
    Atcerējos, ka jānopērk biļetes uz 28.jūniju uz Mežaparka estrādi.

  3. Virsrakstā trūkst informācijas – kuros svētkos, jo gaidāmi trīs svētki – Ziemeļvalstu dziesmusvētki, Skolēnu dziesmusvētki un Folkloras festivāls…

Draugiem Facebook Twitter Google+