×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Rīkotāji: Estrādes ekspluatācijā pārkāpumu nav bijis, par ietilpību ziņots novēloti (2)

foto - Letafoto - Leta

Mežaparka estrāde.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīcības komitejas sēdē pirms svētkiem, 5. jūnijā, tika ziņots, ka Mežaparka Lielā estrāde ir tehniski gatava uzņemt dalībniekus, aģentūru LETA informēja svētku organizatoru pārstāve Inga Vasiļjeva.

Sēdē klātesošie arī tika informēti, ka tiek veikta būvekspertīze, bet tās gala slēdziens būs pieejams tikai augustā, pēc XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kad svētku laikā būveksperts būs veicis monitoringu pie pilnām tribīnēm.

Paralēli Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) inspektori vairākas reizes ir apsekojuši Mežaparka Lielo estrādi un nav atraduši pārkāpumus.

Savukārt XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa aģentūrai LETA norādīja, ka atzinums par Mežaparka Lielās estrādes ietilpību nācis par vēlu.

Bērziņa skaidroja, ka atzinumi par estrādes ietilpību, kas paredz, ka estrādē var atrasties 6000 dalībnieku, tika saņemti piecas dienas pēc tam, kad jau tika izsludināti svētku dalībnieki, kā arī krietnu laiku pēc tam, kad apstiprināta svētku koncepcija. “Ja informācija būtu zināma pirms gada, tad arī koncerts tiktu veidots citādāk, ņemot vērā rekomendācijas par estrādes ietilpību,” sacīja Bērziņa.

Viņa uzsvēra, ka, saņemot atzinumu, kad dalībnieki jau tika izziņoti, viņi vairs nevarēja to atcelt. “Kā, piedodiet, mēs varējām paziņot, ka 6000 dalībnieku tomēr nevarēs piedalīties?” komentējot to, ka svētku noslēguma koncertā piedalījās vairāk nekā 12 000 dalībnieku, norādīja Bērziņa.

Svētku rīkotājiem tāpat neesot bijis skaidrs, ko nozīmē atzinumā minētie 6000 cilvēku – “vai tie ir pieaugušie vai bērni, vai svars, vai platums,” pauda Bērziņa.

Bērziņa pauda neizpratni, ka šāds atzinums parādījies pirmo reizi – 21. gadsimtā notikušajos dziesmu un deju svētkos par estrādes ietilpības ierobežojumiem neesot ticis runāts. Tādēļ šoreiz, veidojot svētku koncepciju, organizatori balstījušies arī uz iepriekšējo svētku pieredzi. Bērziņa norādīja, ka arī portālā “citariga.lv” norādīts, ka pēc estrādes rekonstrukcijas 1990. gadā estrāde var nodrošināt vietu 15 000 dziedātāju.

Jautājumu par Mežaparka Lielās estrādes gatavību uzņemt svētku dalībniekus svētku rīkotājs esot aktualizējis vairākkārt. 2014. gada 16. decembrī tikšanās laikā “Rīgas meži” tikuši informēti par Dziesmu svētkiem un potenciālo noslēguma koncerta dalībnieku skaitu, savukārt 2015. gada 20. maijā pēc dalībnieku atlases skatēm pašvaldībām tikuši paziņoti svētku dalībnieki.

Kā ziņots, aizvadīto XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā Mežaparka estrādē uz skatuves bija divreiz vairāk bērnu, nekā rekomendēts būvinženieru drošības atzinumā, vēsta žurnāls “Ir”. Kā stāstījis “Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis, izstrādātais drošības atzinums paredzēja, ka estrādes tribīnes var uzņemt 6000 cilvēku, bet šo rekomendāciju organizatori pārkāpuši uz pusi.

Vaikulis aģentūrai LETA sacīja, ka sabiedrība kā estrādes apsaimniekotāja veica tās ietilpības pārbaudi un attiecīgo atzinumu vasaras sākumā nosūtīja gan Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoriem, gan arī astoto Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku organizatoriem, kā arī VUGD. Tālākās darbības bijušas organizatoru ziņā, skaidroja Vaikulis.

VUGD pirms XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pārbaudīja Mežaparka estrādi, un ugunsdrošības prasību pārkāpumi konstatēti netika. Ugunsdzēsēji norāda, ka normatīvie akti estrādei neprasa izstrādāt cilvēku evakuācijas plānus.

Tikmēr svētku organizācijas izvērtēšanas komisija vērtēs arī iespējamos pārkāpumus, pārpildot Mežaparka estrādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 14 gadiga Dalībniece :( Atbildēt

    Kā teica prezidents pirms koncerta-“Jaunieši,Jūs esat mūsu nākotne!”
    Un par to ka “nakotne” tika apdraudēta klusē visi rīkotāji, jo viņiem svarigi ir tikai skaitļi-cik daudz cilveku vienā estrādē spēs dziedāt, veidot rekordus,sensācijas, tas ir nožēlojami , viņi apdraudēja 12,5 tūkstošu bērnu dzīvības un noliedz to ! Es vairs nepiedalīšos, jo esmu sapratusi ka ja šogad notiktu nelaime, un es būtu nomirusi , neviens netiktu sodīts, es pati būtu vainīga! Es neriskēšu ar savu dzīvību, dēļ kautkāda bezjēdzīga rekorda ! : (

  2. Vienkārš jautājums?Vai vispirms nebija “rīkotājiem”jānoskaidro estrādes ietilpība?Kārtējo reizi IREDNIŠI ar labo roku kasa kreiso ausi. Un publiski taisnojas,ka vis bija kārtībā. KAUNS bērnu priekšā.

Draugiem Facebook Twitter Google+