×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Rožu izstādes apmeklētāji izraugās stādus savam dārzam

LETALETA

Latvijas Dabas muzejā no 10. līdz 14. jūlijam norisinās izstāde “Rožu dārzs”, kas tiek organizēta sadarbībā ar pieredzējušajiem audzētājiem no SIA “Latroze”.

Dabas muzejā var aplūkot aptuveni 100 dažādas Latvijas apstākļiem piemērotas rožu šķirnes, īpašu uzmanību veltot augstumbra krāšņajiem augiem. Izstādē būs iespēja novērtēt arī gada piecas populārākās šķirnes: ‘Chippendale’, ‘Auguste Luise’, ‘Tess of The d’Urberville’, ‘Gebruder Grimm’ un ‘Lion Rose’.

Rozes pasaulē ir vispopulārākie ziedi, un pastāv apgalvojums, ka tās aizņem divas trešdaļas no visu griezto ziedu tirgus. Informāciju par cilvēka un rožu attiecībām uzzinām jau no senajām freskām, ēku sienu gleznojumiem un pirmajiem rakstu darbiem austrumu un rietumu kultūrās. Gadu laikā ziedu krāsu bagātībai cilvēki ir piešķīruši dažādas nozīmes. Sarkanas rozes asociējas ar mīlu un kaisli, dzeltenās – prieku, laimi, draudzību un jaunu sākumu, baltās – ar nevainību, rozā – ar eleganci, oranžā – ar entuziasmu.

Rozes un skaistums ir nevainojama savienība, ko lietpratēji prasmīgi izmanto arī skaistumkopšanas līdzekļu izveidei. Izstādes atklāšanas dienā apmeklētājus aicināsim iepazīties ar dabīgās kosmētikas paraugiem un uzzināt ģimenes uzņēmuma BBFactory receptes, kā no rozēm pagatavot ko īpašu sevis lutināšanai.

Izstādē noderīgus padomus sniegs un apmeklētājiem palīdzēs izvēlēties piemērotākās šķirnes pieredzējuši rožu audzētāji; kā ierasts būs iespēja iegādāties stādus.

Izstādes darba laiks:
C. – no 10:00 līdz 19:00
Pk., S., Sv. – no 10:00 līdz 17:00

{gallery id=”1912″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+