Bizness

RS: PVN samazināšana atvieglotu iedzīvotāju spēju samaksāt par siltumu 16

Foto – LETA

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana apkurei līdz 5% būtiski atvieglotu iedzīvotāju spēju norēķināties par siltumu, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja Rīgas siltumapgādes uzņēmuma “Rīgas siltums” (RS) valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

“Šādā gadījumā pamatīgi ietaupītu rīdzinieki. Līdz šim Rīgā apkures tarifs nekad nav bijis tik augsts. Tomēr algas lielākas nepaliek, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, vai šis cilvēks samaksā par apkuri 12 vai 50% no savas algas,” paskaidroja Talcis.

Viņš norādīja uz RS aprēķiniem, ka, samazinot PVN likmi apkurei no pašreizējiem 12% līdz 5%, iedzīvotāji kopumā šogad ietaupītu līdz pat septiņiem miljoniem latu un šāds solis būtiski atvieglotu iedzīvotāju spēju norēķināties par siltumu. “Tālab lūgums mainīt PVN likmi ir saprotams. Lai arī ekonomika sāk atkopties, vēl aizvien valstī ir ļoti augsts bezdarbs, tāpēc samazināt iedzīvotājiem maksājumu nastu būtu loģiski,” teica Talcis.

Tāpat viņš atgādināja, ka kopējā siltuma parādu summa nekrājas tikai no maksas par siltumu vien – to veido arī PVN likme.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Saeimā 5% PVN likmes piemērošanu apkurei rosinājuši gan “Saskaņas centra”, gan Zaļo un zemnieku savienības deputāti, taču šīs iniciatīvas parlamenta vairākums līdz šim noraidījis.

LA.lv