Rubenis un māsas Tīrumas kvalificējas Pasaules kausa otrā posma pamatsacensībām 0

Latvijas kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis piektdien izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa otrā posma Nāciju kausā, kvalificējoties pamatsacensībām.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Ātrākais Nāciju kausā, kas kalpo kā kvalifikācija pamatsacensībām, bija krievs Aleksandrs Peretjagins, kurš trasi veica 50,697 sekundēs, bet Rubenis viņam zaudēja 0,196 sekundes.

Nāciju kausā piedalījās vēl viens Latvijas sportists Kristaps Mauriņš, kurš uzvarētājam zaudēja 1,034 sekundes un ierindojās 21.pozīcijā, bet ar to bija nedaudz par maz, lai iekļūtu starp pamatsacensību dalībniekiem.

Kopā Nāciju kausā vīriešu konkurencē uz starta devās 36 sportisti.

Savukārt jau automātiski pamatsacensībām šoreiz bija kvalificējies Inārs Kivlenieks.

Tikmēr sieviešu konkurencē pamatsacensībām piektdien kvalificējās māsas Maija un Elīza Tīrumas.

Uzvaru Nāciju kausā izcīnīja spēcīgā vāciete Korina Martini, kura trasi veica 51,261 sekundē, bet startēja ārpus konkurences. M.Tīruma šoreiz ierindojās devītajā vietā, uzvarētājai zaudējot 0,712 sekundes, bet E.Tīruma atpalika par 1,150 sekundēm un ierindojās 15.pozīcijā, bet arī ar to bija pietiekoši, lai kā caur adatas aci, bet iekļūtu starp pamatsacensību dalībniecēm.

Sieviešu konkurencē uz starta stājās 28 braucējas.

Tāpat piektdien risinās arī Nāciju kauss divniekiem, tomēr tajās neviens Latvijas sportists nepiedalīsies, jo Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudramovičs ar Pēteri Kalniņu pamatsacensībām kvalificējušies automātiski.

Kā ziņots, pirms nedēļas Īglsas trasē notikušajā Pasaules kausa pirmajā posmā Kivlenieks izcīnīja septīto vietu, Rubenis palika 17.pozīcijā, bet Mauriņš ierindojās priekšpēdējā, 31.vietā.

Savukārt sieviešu vidū M.Tīruma pirmajā posmā ieņēma 18.vietu, bet viņas jaunākā masa Elīza ierindojās 22.pozīcijā 24 sportistu konkurencē.

Tikmēr divniekiem Šici ieņēma devīto vietu, bet Gudramovičs/Kalniņš ierindojās 14.pozīcijā.

Pasaules kausa posma pamatsacensības tiks aizvadītas sestdien un svētdien.

Šajā sezonā sportisti sacentīsies deviņos Pasaules kausa posmos, Siguldā sacensības aizvadot 15. un 16.decembrī. Savukārt pasaules čempionāts 1. un 2.februārī norisināsies Vistleras trasē Kanādā.

2015.gadā Siguldas trasē risināsies pasaules čempionāts.