×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. decembris, 2013
Drukāt

Rumānijā protestē pret slānekļa gāzes ieguvi (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Romanian protesters shout at the entrance of the exploring perimeter of US energy giant Chevron in Pungesti, Romania on December 7, 2013. Around 500 anti shale gas protesters from around Romania gather on December 7, 2013 in Pungesti to protest against the first exploring station to be built in the eastern village of the country. AFP PHOTO DANIEL MIHAILESCU

Simtiem demonstrantu sestdien Rumānijas ziemeļaustrumos esošā Pundžešti ciemā protestēja pret ASV energokompānijas “Chervron” plāniem iegūt slānekļa gāzi viņu ciema tuvumā.

“”Chevron”, ej mājās”,” skandināja demonstranti, kas sabojāja divas barjeras un uz īsu brīdi iekļuva vietā, kur “Chevron” plāno izveidot savu pirmo urbuma aku Rumānijā.

ASV enerģētikas milzis pirmdien atsāka darbību Pundžešti pēc tam, kad Rumānijas īpašo uzdevumu policija ar stekiem izklīdināja apmēram 100 cilvēkus, kuri vairākas nedēļas bija izveidojuši protesta nometni pie urbšanas vietas.

“Chevron” pēc protestu sākuma oktobrī apturēja darbus šīs atradnes rajonā un sāka iedzīvotāju informēšanas kampaņu.

“Mēs vēlamies, lai mūsu zeme netiek piesārņota, mēs vēlamies, lai “Chevron” dodas prom,” sestdien sacīja viens no demonstrantiem.

Pundžešti iedzīvotāji ir satraukti par to, kādu ietekmi uz vidi un viņu veselību var radīt pretrunīgi vērtētā urbšanas metode, kura paredz zem augsta spiediena iesūknēt ūdeni un ķimikālijas dziļās akmens formācijās, lai dabūtu ārā no tām naftu un gāzi. Ekologi ir brīdinājuši, ka šis process var saindēt gruntsūdeņus un pat izraisīt nelielas zemestrīces.

Šī urbšanas metode plaši tiek izmantota dažos ASV štatos, piemēram, Pensilvānijā un Ziemeļdakotā, bet Francijā un Bulgārijā tā ir aizliegta, jo var radīt piesārņojumu gaisā un ūdenī.

Demonstranti sestdien arī pieprasīja Rumānijas premjerministra Viktora Pontas demisiju. Ponta, kad atradās parlamenta opozīcijā, iebilda pret slānekļa gāzes ieguvi valstī, bet, nonākot pie varas, to sāka atbalstīt.

“Chevron” šonedēļ solīja, ka turpinās “dialogu ar sabiedrību, vietējām kopienām un varas iestādēm”.

Pundžešti ir viens no trim Rumānijas ziemeļaustrumu ciemiem, kur ”Chevron” ir ieguvusi atļauju apgūt slānekļa gāzes atradnes.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lai slānekļa gāzi iegūst rumāņu kompānija, tad protesti nebūs, piesārņots tiks uz nebēdu kukuļi ripos un viss būs “kārtībā”.

  2. atbalsts rumāņiem Atbildēt

    pareizi ir !!! vispasaules teroristi- Amerikāņi, kas izlaupa svešas zemes un piesārņo dabu ir jādzen prom ar sūdainu koku.

Draugiem Facebook Twitter Google+