Mobilā versija
+17.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
18. augusts, 2015
Drukāt

Rundāles pils mobilā lietotne nominēta pasaules mēroga balvai

Gunāra janaiša fotoGunāra janaiša foto

Rundāles pils mobilā lietotne “Rundale Palace” nominēta pasaules mēroga balvai “World Summit Award Mobile”, aģentūru LETA informēja lietotnes izstrādātāji.

Kā vēsta izstrādātāji, lietotne no Latvijas izvirzīta konkursam kategorijā “e-kultūra un tūrisms”. Konkursa nākamajā posmā “Rundale Palace” sacentīsies ar labākajiem mobilajiem risinājumiem kultūras un tūrisma jomā no citiem reģioniem, bet uzvarētāju vēl šomēnes noteiks žūrija.

“World Summit Award” ir pasaules mēroga konkurss, kura mērķis ir atrast un atbalstīt pasaulē labāko mobilo saturu un aplikācijas.

Kā ziņots, “Rundale Palace” aplikācija veidota kā pagājušā gada decembrī izdotā tematiskā plānotāja “Rundāles pils – skats aizspogulijā” digitālā versija, un tās mērķis ir radīt iespēju apmeklētājam sev ērtā vietā un laikā iepazīt tuvāk Rundāles pili, sekojot īpaši veidotam interjeru maršrutam – lietotājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar izceltajiem interjeriem un to detaļām, bet arī noskatīties Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa stāstījumu par katru no tiem video formātā.

“Laikā, kad noslēdzies Rundāles pils 50 gadu restaurācijas darbs, saņemta Latvijas arhitektūras gada balva un izdota monogrāfija par pils vēsturi, esam priecīgi, ka līdzās šiem lielajiem notikumiem ir īstenots vēl kāds radošs projekts,” saka Rundāles pils direktors Lancmanis. “Jaunā lietotne ir tiešs decembrī izdotā Rundāles pils plānotāja papildinājums un vēl viens veids, kā atraktīvi popularizēt muzeju.”

Lietotne tapusi, sadarbojoties Rundāles pils muzejam, domnīcai “Creative Museum”, dizaina birojam “H2E”, tehnoloģiju uzņēmumam “RIX Technologies” un tulkošanas aģentūrai “Skrivanek Baltic”. Tā bez maksas ir pieejama latviešu, angļu un krievu valodā.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+