×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Šā gada nozīmīgākie notikumi Latvijas kultūrvidē

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajā gadā īstenoti vairāki kultūrvides attīstībai nozīmīgi projekti, kas turpmāk priecēs ne tikai galvaspilsētas, bet arī reģionu iedzīvotājus.

Viens no gaidītākajiem notikumiem bija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas renovācija un rekonstrukcija. Kā aģentūrai LETA stāstīja muzeja direktore Māra Lāce, ideja par LNMM galvenās ēkas restaurāciju dzima jau senā pagātnē – 20.gadsimta 30.gados, kad to aktualizēja tā laika muzeja direktors Vilhelms Purvītis. Tolaik tā arī nekas netika īstenots, bet 2003.gadā, simboliski svinot muzeja galvenās ēkas pamatakmens ielikšanas simtgadi, publiskā diskusijā atkal aktualizēts jautājums par muzeja ēkas renovācijas nepieciešamību.

Reāli muzeja ēkas renovācijas un rekonstrukcijas darbi tika sākti 2013.gada pavasarī, bet ekspluatācijā tā tika nodota šā gada decembrī. Pēc veiktajiem darbiem muzeja ēka ir kļuvusi plašāka un pieejamāka apmeklētājiem. Vēsturiskajā ēkā ir palielināts izstāžu apjoms, bēniņu telpā un kupolā izveidojot izstāžu zāles 598 kvadrātmetru platībā. Rasta iespēja apmeklētājiem atvērt arī jumta terasi, savukārt jaunajā piebūvē izveidotas trīs izstāžu zāles, mākslas krātuves, restaurācijas darbnīcas, palīgtelpas un tehniskās telpas.

Renovētā muzeja ēka izraisījusi lielu sabiedrības interesi, par to liecina atvērto durvju dienu pasākums, kas piecu dienu laikā spējis pulcēt ap 125 000 cilvēku. Muzeja ēka pastāvīgi apmeklētājiem tiks atklāta nākamā gada maijā. Pazemes apjoma izstāžu zāle tiks atklāta ar Miervalža Poļa retrospektīvu darbu izstādi, bet vēsturiskajā ēkā būs pastāvīgā ekspozīcija, kas veltīta Latvijas mākslai no 18.gadsimta pašām beigām līdz 20.gadsimtam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+