Ekonomika
Darbs un nauda

Šadurskis: Pašlaik runāt par nodokļu samazināšanu būtu bezatbildīgi5


Kārlis Šadurskis
Kārlis Šadurskis
Foto – LETA

Pašlaik runāt par nodokļu samazināšanu ir bezatbildīgi, šodien debatēs par iedzīvotāju iniciatīvu samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi apkurei norādīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis (V).

Šadurskis konstatēja, ka publiskajā telpā interesi uzjundījis Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) paziņojums, ka, iespējams, nākamgad nebūs iespējams samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi, kaut arī iepriekš tas tika solīts.

“Tad, kad tika doti solījumi, izstrādātas stratēģijas un kalti plāni par tautsaimniecības attīstību, mēs nezinājām nedz par Krievijas agresiju Ukrainā, nedz par Eiropas Savienības sankcijām un Krievijas pretsankcijām, mēs nezinājām par rubļa kursa kritumu. Un visi šie faktori ietekmē gan mūsu tautsaimniecības attīstības tempa palēnināšanos, gan arī, protams, mūsu prioritātes,” skaidroja politiķis.

Šadurskis akcentēja, ka pašlaik galvenā prioritāte ir valsts pastāvēšana un nacionālā drošība. Viņš skaidroja, ka budžeta līdzekļi nepieciešami gan iespējamai karavīru skaita palielināšanai, gan bruņojuma iepirkšanai iespējamās agresijas atvairīšanai, gan austrumu robežas stiprināšanai un citiem pasākumiem. “Es uzskatu, ka šajā brīdī runāt par nodokļu samazināšanu ir bezatbildīgi, jo galvenais, ko es gribu, lai mums mūžu mūžos būtu neatkarīga valsts, kurā mēs paši varētu plānot savu nodokļu sistēmu,” rezumēja Šadurskis.

Viņš arī sacīja, ka valdības deklarācijā ir apņemšanās mazināt darba nodokļus iespēju robežās un palielināt patēriņa nodokli. PVN siltumenerģijas piegādei ir patēriņa nodoklis, piebilda Budžeta komisijas vadītājs.

Kā ziņots, Saeima šodien noraidīja Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas piedāvājumu uzdot parlamenta Ilgtspējīgas attīstības komisijai izvērtēt iedzīvotāju iniciatīvu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi apkurei.

Saistītie raksti

Tagad Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai būs jāsagatavo jauns priekšlikums Saeimai, ko darīt ar ierosinājumu samazināt PVN apkurei.
Kā ziņots, iedzīvotāju iniciatīva paredz PVN samazināšanu apkurei no 12% līdz 5%. Par iniciatīvu parakstījušies 10 380 cilvēki, no kuriem 10 019 ir Latvijas pilsoņi, bet pārējie – nepilsoņi.

Jau ziņots, ka likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli paredz IIN likmi samazināt līdz 22% 2016.gadā. Šogad IIN nodokļa likme ir 23%.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO: Iespējams, tiek krāta rezerve, lai atbalstītu breksitā cietušos uzņēmējus
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Baltijā ienāks “Spar” veikalu tīkls
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Dzīvokļu cenas auga straujāk par algu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
31 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli! 1
6 stundas