×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. marts, 2013
Drukāt

Saeima neatzīst 16. martu par atceres dienu

LETALETA

Saeimas vairākums ceturtdien noraidīja Nacionālās apvienības (NA) priekšlikumu atzīt 16.martu par Latviešu nacionālo karavīru atceres dienu, aģentūra BNS uzzināja parlamentā. Par nobalsoja 18, pret 63, atturējās trīs deputāti, bet četri balsojumā nepiedalījās.

Par grozījumiem likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” balsoja gandrīz visi NA deputātu un daži Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas pārstāvji – Augusts Brigmanis, Uldis Augulis, Iveta Grigule un Jānis Vucāns.

Balsojumā nepiedalījās NA deputāts Saeimas Saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis, kurš spiediena dēļ saistībā ar 16.martu arī atkāpies no komisijas priekšsēdētāja amata.

Atis Lejiņš (“Vienotība”) debatēs norādīja, ka nacistiskās Vācijas mērķi bija tādi paši kā padomju varai – iznīcināt Latviju. Pēc viņa vārdiem, ja šo priekšlikumu atbalstīs, vēsture atkārtosies un mēs kārtējo reizi necīnīsimies par savu valsti, bet kārtējo reizi veidosies šizofrēniska situācija, kad viena sabiedrības daļa ies par vienu lielvaru, bet otra par otru.

“Mēs varam un mums vajag atcerēties latviešu karavīru traģēdiju, karojot vienam pret otru dažādās pusēs, bet nedrīkst to sajaukt ar nacionālās valsts pamatnostādnēm. Gan Hitlers, gan Staļins mums ir, bija un paliks mums vienāda ranga ienaidnieki, kas iznīcināja simtiem tūkstošu cilvēku,” sacīja Lejiņš.

Saeimas balsojums noticis dažas dienas pirms 16.marta, kad publiskos pasākumos piemin leģionārus. Arī šogad Rīgā pieteikti konfrontējoši pasākumi, akcijas rīkos arī organizācija, kas uzskata, ka šajā dienā notiek nacisma glorifikācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+