×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Saeimā tomēr lems, vai rosināt lietu par deputāta Kaimiņa izdarībām Vecrīgā (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija nevis šodien, bet ceturtdien, 18.decembrī, lems, vai rosināt lietu par deputātu ētikas kodeksa iespējamo pārkāpumu parlamentārieša Artura Kaimiņa (LRA) rīcībā, iesaistoties konfliktā Vecrīgā.

To žurnālistiem sacīja komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S), skaidrojot, ka šodien komisijas sēde netiks rīkota, jo notiek citu komisiju sēdes, kurās ir jāpiedalās Ētikas komisijas locekļiem. Komisijas sēdi paredzēts rīkot pēc ceturtdienas Saeimas sēdes.

Deputāts Kaimiņš šodien nav ieradies uz Saeimas ārkārtas sēdi, kurā tiek skatīts jautājums par valsts budžetu 2015.gadam.

Kā ziņots, Orlovs skaidroja, ka komisijas sēdes ierosināšanas pamatojums ir publiski izskanējusī informācija, ka Kaimiņš un “Latvijas 1.rokkafejnīcas” pārstāvji ir viens otram atvainojušies. Tas ir pierādījums tam, ka pats deputāts jūtas vainīgs, un apliecinājums tam, ka politiķis uzvedās tā, ka viņam bija iemesls atvainoties.

Orlovs iecerējis komisijas deputātiem izdalīt ar jautājumu saistītos materiālus un pēc tam aicināt komisijas locekļus balsot, vai rosināt pret Kaimiņu sākt lietu par ētikas kodeksa pārkāpšanu. Komisijas sēdi plānots sasaukt kādā no gaidāmās Saeimas ārkārtas sēdes garajiem pārtraukumiem. Kaimiņu uz to nav plānots aicināt, jo deputāts būs jāaicina uz kādu sēdi, ja deputāti nobalsos par lietas ierosināšanu.

Kā ziņots, Kaimiņš atzīst, ka nedēļas nogalē apmeklējis izklaides vietas Vecrīgā, lietojis alkoholu un iekļuvis konfliktā, taču neuzskata, ka notikušais būtu pietiekams pamats deputāta mandāta nolikšanai. Kaimiņš par savu rīcību atvainojies.

Arī Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcija nosodīja deputāta rīcību, bet atkāpties no deputāta mandāta neprasīja.

Viens no “Latvijas 1.rokkafejnīcas” dibinātājiem Mareks Mediņš iepriekš pastāstīja, ka konflikts noticis 13.decembrī ap plkst.1.30 starp kluba apsardzes darbiniekiem un Kaimiņu. Pēc Mediņa stāstītā, deputāts bija stipri iereibis, stāvēja pie bāra letes un traucēja apkalpot citus klientus. Apsardzes darbinieks piegājis pie Kaimiņa un palūdzis paiet malā.

Tomēr Kaimiņš atteicies to darīt un kļuvis agresīvs, tāpēc izveidojies konflikts un apsardze palūgusi klientam atstāt kafejnīcas telpas. Ņemot vērā to, ka persona atteicās to darīt, apsardzes darbiniekiem nācās izvest agresīvo klientu ārā, iepriekš paskaidroja Mediņš.

Pēc viņa stāstītā, ar izraidīšanu no rokkafejnīcas Kaimiņš nebija apmierināts un centās atkārtoti, ar spēku iekļūt telpās. To savukārt pamanījusi uz ielas patrulējošā Rīgas Pašvaldības policija (RPP), kuras darbinieki Kaimiņu aizturējuši. Mediņš arī izteica pateicību gan apsardzes darbiniekiem par profesionālo situācijas risināšanu, gan pašvaldības policistiem, kuri nebija vienaldzīgi šajā situācijā.

RPP informēja, ka Kaimiņš aizturēts, pamatojoties uz izklaides vietas darbinieku ziņojumiem par sabiedriskās kārtības traucēšanu. Tomēr pēc Kaimiņa aizturēšanas noskaidrots, ka saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi deputāta personas brīvība nav aprobežojama, līdz ar to deputāts nekavējoties atbrīvots. Detalizētāku informāciju par konflikta apstākļiem, piemēram, aizturētā deputāta reibuma stāvokli, RPP nesniedz.

Dienu vēlāk “Latvijas 1.rokkafejnīcas” pārstāvji tikušies ar Kaimiņu, lai pārrunātu naktī uz sestdienu notikušo incidentu, un rezultātā abas puses viena otrai atvainojušās.

Abas puses esot nākušas pie slēdziena, ka incidenta provokators, visticamāk, bijusi kāda trešā puse. “Video materiālā esam konstatējuši trešās personas iesaisti un provokāciju pret mani. Teksts par manu balsojumu saistībā ar pareizticīgo Ziemassvētkiem bija no trešās personas, nevis apsarga,” izteicās Kaimiņš.

Iepriekš Kaimiņš bija paudis, ka pirms negaidītā uzbrukuma apsargs krievu valodā viņam teicis: “Tas tev par mūsu svētkiem 7.janvārī!”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Jūs laikam dzērāt kopā ar Kaimiņu,ka kaut ko tik idiotisku spējat uzrakstīt.Vai jums tomēr nešķistu,ka TIEŠI Kaimiņš ir iespļāvis vēlētājiem sejā,JO NETICU !!!!,ka par viņu balsotu ,ja zinātu gan par marihuānu,gan noslieci uz alkoholismu un Šarikova sindromu ,pie tam piesedzoties par nodzeršanos ar jūsu doto DEPUTĀTA mandātu.ES esmu kategoriski pret ŠARIKOVIEM un alkoholiķiem Saeimā !!!Tas nav ne bordelis,ne nakts lokāls! Bet Kaimiņš Saeimu ir pārvērtis par pilnīgu apsmieklu !!Tagad visas ziņas no Saeimas ir par un ap šo plānprātiņu !
  Man kauns arī par pašu Saeimu un Prezidiju,ētikas komisiju,kuri ļauj sevi pārvērst par balagānu !!
  Kā “Sastr.stundā”Viļums ,arī pajols- Kaimiņš atvainojās 1X un pēc trim melos nodzīvotām dienām,ka neesot dzēris !!! 2-o reizi ,ko tad vēl vajagot ,vai 3-o reizi? NONSENS !!
  Uzskatu,ka deputātu kandidātiem,kā šoferiem,medniekiem JĀIZIET ārstu – psihiatru un narkologu komisiju !!! MAN VAJAG ADEKVĀTU SAEIMU !!!

 2. Cienījamie Kaimiņa vēlētāji! Jūs varētu savam favorītam iestāstīt, ka Saeima nav Suņu būda un Saeimā klauni nav vajadzīgi. Ar plikām emocijām Saeimā nestrādā.

 3. sākās viss tik cerīgi , bet izrādās ka šim laikam pilns rublis nav !

 4. Pirms dažām sekundēm
  0 0
  mēs taču Kaimiņa vēlētāji varētu kādu demonstrāciju uztaisīt .Tas ir spļāviens sejā visiem ,ja raksta ,ka vēlētāji tikpat stulbi ,tupi un sazin vēl kādi ,kā Kaimiņš .un jūs tas neskar?Mēs ļausim ,lai viņi Arturu noēd? Varētu noorganizēt gājienu ,demonstrāciju.Kurš būtu ar mieru to paorganizēt pa ”Draugiem ”un galvenais piereģistrēt oficiāli .lai policija nekasās.Esmu tālu ,bet brauktu .Kā tad citādi mēs varam viņu atbalstīt ? 17 tūkstošiem vienkārši ieņirdz sejā ,jo viņiem Kaimiņš neērts un baidās no viņa ,bet mēs taču ievēlējām tieši viņu un gribam ,lai viņš būtu Saeimā.Vajadzētu sākt rosīties ,rosīties .Mēs taču varam .Kurš vēl tāpat domā ,rakstat!

  • Ja tev tas Kaimiņš tik dārgs, tad aizei pie viņa un nokārto savas vajadzības. Deputātam jābūt piesardzīgam it sevišķi ja viņš taisās nostāties pretīm kādiem citu plaši atbalstītiem viedokļiem. Tā ir parastā zemnieku gudrība, pat ākstiem tā piemīt savādāk tie neizdzīvotu.

 5. artusam pohas, nespēj pat uz saeimas sēdi atvilkties:)

 6. orlovi potapkini rubiki pimenovi komjaunatnes un partiju izbijushie sekretari pilna saeima ar postkomuniatisko atlieku atraugam valsts gravejiem visi shie sleptie krievzidu ekonomiskie izlaupitaji smacee LATVIJU- POTAPKINA BANDA

 7. Cik var malt!

Draugiem Facebook Twitter Google+