×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2012
Drukāt

Saeimā vērtēs jaunu mācību priekšmetu pieteikumus

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti 16.oktobrī tiksies ar izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli, lai diskutētu par jauniem mācību priekšmetiem skolā, liecina komisijas darba kārtība.

Veselības ministrija ierosinājusi skolās ieviest veselības mācību kā atsevišķu priekšmetu, savukārt Finanšu ministrija ierosinājusi ieviest finanšu mācību.

Sēdē piedalīsies Ķīlis, veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”), Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis un Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas “Papardes zieds” valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle.

Ķīlis iepriekš gan norādījis, ka katru reizi nav nepieciešams ieviest jaunus mācību priekšmetus, tāpēc pirms spriešanas par šādu rīcību jādomā par iespēju tos integrēt jau esošajos mācību priekšmetos.

Kopš 2005.gada veselības mācība ir iekļauta dažādu vispārējās izglītības mācību priekšmetu saturā. Valsts izglītības satura centrā pamatoja, ka tā zināšanas varot iegūt pilnīgāk.

Pēc centra pārstāves Kristīnes Ilgažas teiktā, piemēram, uzturvielu sabalansētu lietošanu ir vēlams apgūt kopā ar zināšanām un prasmēm pagatavot atbilstošus ēdienus mācību priekšmetā “Mājturība un tehnoloģijas”, fiziskās aktivitātes un veselība – apgūstot mācību priekšmetu “Sports” un mācoties par cilvēka organisma darbību kopumā “Bioloģijā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+