×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Saeimas komisija atbalsta 80 miljonu aizdevumu “airBaltic” (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien slēgtā sēdē ar sešām balsīm par un divām pret atbalstīja 80 miljonu eiro aizdevumu aviokompānijai “airBaltic”.

Komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis (V) pēc divu stundu garas sēdes žurnālistiem pastāstīja, ka komisija atbalstīja lēmuma projektu saistībā ar aizdevumu “airBaltic”. Tas paredz atļaut finanšu ministram atbilstoši valdības lēmumam par turpmākajām darbībām “ariBaltic” attīstības nodrošināšanai, palielināt apropriāciju Satiksmes ministrijai līdz 80 miljoniem eiro, paredzot dotāciju no vispārējiem ieņēmumiem “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanai pēc akcionāru līguma parakstīšanas. Darījumam nebūs negatīvas ietekmes uz vispārējās valdības budžeta bilanci.
Tāpat lēmuma projekts paredz noteikumu, ka “airBaltic” un tās meitas sabiedrības nedrīkst iegādāties, nomāt vai citā veidā izmantot to valstu militāri rūpniecisko kompleksu vai uzņēmumu produkciju, kuri pakļauti Eiropas Savienības vai starptautiskām sankcijām, kurām pievienojusies Latvija.

Tātad šis lēmumprojekts “skaidri pasaka”, ka “airBaltic” nevarēs iegādāties “Sukhoi” lidmašīnas, akcentēja Šadurksis.
Komisijas balsojumā seši koalīcijas deputāti atbalstīja šo lēmumu, pret bija divi opozīcijas deputāti, bet vēl viens opozīcijas parlamentārietis balsojumā nepiedalījās.

Rīt par šo jautājumu lems Saeima.

Jau ziņots, ka valdība 1.decembrī, izskatot informāciju par progresu, veicot izmaiņas “airBaltic” akcionāru līgumā, atbalstījusi jaunu punktu līgumā saistībā ar aizliegumu iegādāties konkrētas lidmašīnas. Straujuma žurnālistiem apliecināja, ka akcionāru līgumā ir aizliegums iegādāties, īrēt un izmantot jebkura militāri rūpnieciska kompleksa produkciju. “airBaltic” vadītājs Martins Gauss pēc valdības sēdes uzsvēra, ka “airBaltic” ar Krievijā ražotajām lidmašīnām “Sukhoi” nelidos.

Iepriekš valdība jau nolēma, ka pieņems Satiksmes ministrijas izraudzītā vācu investora Ralfa Dītera Montāga-Girmesa piedāvājumu ieguldīt līdzekļus aviokompānijā “airBaltic”, kad Saeima būs devusi atļauju un kad valsts interesēs būs izdarīti grozījumi līgumā.

Valdība lēma atbalstīt “Prudentia” atrasto nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investoru, Vācijas uzņēmēju Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Nākamajā dienā pēc šī lēmuma Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pieprasīja toreizējā satiksmes ministra Matīsa demisiju. Šī situācija aktualizēja jautājumu par valdības stabilitāti.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Latvijas apstākļos gan nav skaidrības, kura kabatā nonāks šie kārtējie miljoni. gan jau pastāv kārtējā shēma.

 2. Cerams, ka beidzot arī airbaltic biļetes paliks lētākas, ņemot vērā, ka valsts viņus visu laiku subsidē!
  Un beidzot izvēloties lidojumu nebūs tik neadekvāti biļešu uzcenojumi kā līdz šim!

  • Mīļā Ieva,cerēt nav kaitīgi,es šitiem rausējiem n e t i c u,nenormāli augstas cenas,apkalpošana arī ne pēc tām cenām un pat ūdens mini pudelīti jāpērk par baigo cenu,turpretī Lufthansas lidmašīnās perfekta apkalpošana,maizītes ,kafija/tēja par brīvu un biļešu cenas loti apmierinošas. Nesaprotu,kas un kādēļ grūž naudu šajā brāķa firmā,kad viņi (Airbaltic)sāks pelnīt un atdot parādus?

 3. Būtu tiešām milzīgs brīnums, ja neatbalstītu.
  Un, ja jau šim 80 miljonus vērtajam “darījumam nebūs negatīvas ietekmes uz vispārējās valdības budžeta bilanci”, Tad varbūt varētu vēl arī kādus 80 miljonus piešķirt medicīnai un izglītībai. Tas tad jau arī negatīvi to budžeta bilanci neietekmēs. Bet mums ar to valsts budžetu ir tā jocīgi – metalurgiem, bankām, air Baltikām, “bēgļiem” un ministru algām var svaidīt miljonus – tas budžeta bilanci neietekmē. Bet, tikko budžeta nauda jāizdala kaut kam tādam, kas pašu tautai ir vajadzīgs, tā uzreiz budžets briesmās, jo “naudas ir tik, cik viņas ir” un “budžets jau nav bezizmēra, tas ir jāsabalansē” ut.t. u.tjpr.
  Un vispār jau pastāv varbūtība, ka tam “dižajam investoram” tie savi 52 miljoni tajā air Baltic varbūt nemaz pilnībā nebūs jāiegulda. Pietiks ar 80 miljoniem valsts naudas. ( Metalurga piemērs)

Draugiem Facebook Twitter Google+