×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Sāk vākt parakstus par Šica atjaunošanu amatā NMPD (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Interneta vietnē “www.peticijas.com” sākta parakstu vākšana par atstādinātā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja vietnieka Mārtiņa Šica atjaunošanu amatā.

Parakstu vākšana tika sākta 26.novembrī, un līdz šim ir savākti 423 paraksti.

Petīcijas iniciators ir sporta žurnālists Arturs Vaiders. Viņš aģentūrai LETA sacīja, ka sācis parakstu vākšanu, jo uzskata, ka atbildīgo institūciju reakcija uz Šica atstādināšanu no amata nav bijusi adekvāta. Tāpat viņš domā, ka Šics darījis “svētīgu darbu”, sniedzot Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo datus iedzīvotājiem.

“Ārkārtas situācijās reizēm cilvēkam ir jāpieņem ārkārtas lēmumi, un reizēm sīka instrukciju pārkāpšana, ja tas nāk par labu sabiedrībai [..], ir attaisnojama,” sacīja Vaiders.

Viņš arī norādīja, ka mērķi savākt konkrētu parakstu skaitu nav uzstādījis. Parakstus Vaiders plāno iesniegt NMPD un Veselības ministrijā.

Oponējot Vaidera teiktajam, NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša uzsver, ka ir noticis būtisks likuma pārkāpums. Līdz ar bojāgājušo personu datiem trešajām pusēm ir nosūtīti arī dzīvu cilvēku dati, tostarp diagnozes, un šos datus aizsargā likums – tos bez paša pacienta piekrišanas trešajām pusēm nodot ir aizliegts, norāda Bukša.

Kā ziņots, NMPD sācis dienesta pārbaudi par iespējamu informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem. Kā aģentūru LETA iepriekš informēja NMPD pārstāve Bukša, piektdien, 22.novembrī, no dienesta darbinieka e-pasta, kurš nebija iesaistīts Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanā un palīdzības koordinēšanā, trešajām pusēm ir nosūtītas vēl neprecizētas ziņas par it kā bojāgājušajiem, kuru starpā bijusi informācija arī par dzīviem cilvēkiem.

Uz dienesta pārbaudes laiku no amata ir atstādināts Šics. Viņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir sniedzis NMPD rīcībā esošo informāciju par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem tīmekļa vietnes “nekropole.info” vadībai, lai tā varētu salīdzināt savā rīcībā esošos datus, kas iegūti no notikuma vietā esošajiem cilvēkiem, un informēt sabiedrību par bojāgājušajiem.

Šics savā rīcībā pārkāpumus nesaskata. Vaicāts, cik detalizēta informācija tika nodota tīmekļa vietnes veidotājiem, Šics teica, ka nekādu slepenu informāciju neesot nodevis, bet tikai tik daudz, lai cilvēki varētu pārliecināties, vai viņu tuvinieki ir vai nav gājuši bojā traģēdijā.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. nekavējoties izbeigt šito ākstīšanos

 2. var parakstīties?

 3. Līdz šim strādājis labi,šoreiz izmisuma brīdī šāda rīcība noteikti attaisnojama.Laikam slēpjam daudz nopietnākas lietas.

 4. Līdz kādam absurdam nonāk ierēdniecības mašinērija ar ne visai gudriem ierēdņiem! Sabiedrībai jāvāc paraksti godājama ārsta atjaunošanai amatā! Un par ko viņš tad noziedzies??? To katram normālierēdnim būtu kauns atzīt.

 5. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Jautājums par Šicu nav sarežģīts. Viņš tūdaļ jāatjauno darbā. Viņš nozīmējams par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktoru.

  1. Izlasot visu NMPD dokumentus, neatradu instrukciju, kā publiskojami mirušo saraksti „masu slepkavības gadījumā” ( Bērziņš)
  2. Neizlasīju, ka ar mirušajiem personīgi būtu jāsaskaņo sarakstu publicēšanas atļauja, ar katru personīgi vai grupā un nav reglamentēts vai tas jādara pirms, vai pēc slepkavības.
  3. Sakarā ar to, ka ugunsgrēks, diemžēl neizcēlās un visi bojāgājušie, mirušie atstāja dzīvi no saskares ar dažādiem būvniecības materiāliem, (kas Ņūtona likumā aprakstīts un pamatojas uz universālo – Masas pievilkšanās, gravitācijas spēku. Performance bija sagatavota un īstenota Nila Uškova un biedra Amerika virsvadībā (abi augšminētie kungi nav atbildīgi par Fizikas likumu universalitāti, par to atbild Dievs, bet lai nenotiek nelaime turpmāk, cietumā jāliek Nils un Amis.).
  4. Tātad varam secināt, ka „Šica „ļaunprātīgi, kaitnieciskā nolūkā nopludinātā informācija” bija vienīgais veids lai desmitiem miljonu cilvēku pasaulē (Rīga internacionāla pilsēta, cietušo vārdus meklēja visā pasaulē) varētu „izpūst gaisu” (Paldies Dievam! Mani personīgi, tas nav skāris) – Sēras ir „notikums”, un daži simti uzzinātu, ka „noticis nenovēršamais”. Paldies Varonim! Ja Rīgas Būvvaldē būtu kaut viens šāds GODA VĪRS, traģēdija būtu novērsta.
  5. Ja Armands Ploriņš līdzšinējais – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktors – būtu rīkojies kā Šics, viņš jau sen būtu pieprasījis, lai neviena Prezidentu Pils, Muzejs, Slimnīca, Pansionāts, Kuģis, Tirgus, Teātris, Veikals, Rūpnīca, Iestāde, Skola, Bēnudārzs, Kapliča utt. netiktu ekspluatēta, bez stingras instrukcijas Uguns un citu „signalizāciju” trauksmes gadienos. Jānotiek regulārām pārbaudēm, ne tikai signalizācijas tehnikai, bet arī ļaužu prasmei reaģēt uz to. (Lidmašīnā iekāpjot – nav problēmu, viss skaidrs un 100un pirmo reizi tiek paskaidrots, kas jādara, ja iestājas „ārkārtas situācija”.) Tādēļ Ploriņam jāatkāpjas, bet Šicam jāpārņem Direktora pienākumi! Un cilvēku instruēšana rīcībai nelaimes gadienā ir vien veselības profilakses, vai dzīvību saglabājošs, pasākums.
  6. Ploriņam jāpamet direktora postenis- palasiet viņa CV – ne dienu nav strādājis medicīnā, no muitnieka līdz Veselības ministrijas Valsts sekretāram – visu laiku tik papīrus „grauzis” un Ārstus komandējis, no tā naids un skaudība…
  7. Izraēlā eksistē kārtība, kā jāpaziņo nāves ziņa. Tas viņiem, pateicoties palestīniešiem, pierastāka lieta. No sākuma esot jāpaziņo personīgi, vai telefoniski piederīgajiem. To dara brigādes, vismaz pa diviem, vienam jābūt ar ārsta izglītību un spējīgam sniegt piederīgajiem medicīnisku atbalstu, otrs “mācīts psihologs”. Kad tas paveikts un noskaidroti , apzināti un informēti pārējie radinieki, ziņa nonāk MSL.

  Apkārt mājiņas, apakšā garažiņas, pa vidu memoriāliņš, pa virsu bērmu laukumiņš, un “trīs Vīri Laivā” tik zog un Zog, un ZOG! PRĪMĀ! Paldies rīgasKUNGI! Un Jums cienījamais Prezidenta kungs!
  Nežēlīga, Ātra un Efektīva Tiesu vara ir tad, ja jāuzliek sods autovadītājam , kas noparkojis auto un iegājis aptiekā nopirkt zāles.
  54 dzīvības, 40 cietušie, Simtiem Miljonu Sērojošie visā pasaulē… a Niļucītim, Amerikam, Šleserim ZVIEDZIENS… HĀĀĀĀĀ… paši ievēlējāt…

Draugiem Facebook Twitter Google+