Uncategorized

Sākas tiesāšanās plaģiātisma lietā pret “Jay Z” 0

Foto – Leta/AFP

Sākusies tiesāšanās plaģiātisma lietā par amerikāņu repera “Jay Z” 1999. gada hitu “Big Pimpin”.

Kā jau ziņots, nelaiķa ēģiptiešu komponista Baliga Hamdi radinieks apsūdz “Jay Z” un producentu “Timbaland” plaģiātismā, jo 2000. gada hitā “Big Pimpin” bez atļaujas izmantoti fragmenti no dziesmas “Khosara Khosara”, ko Hamdi sacerēja 1960. gada filmai “Fata Ahlami”.

“Jay Z” un “Timbaland” advokāti norāda, ka mūziķi esot izdarījuši visu nepieciešamo, lai varētu izmantot fragmentu “Big Pimpin” piedziedājumā.

Hamdi radinieks Osama Ahmeds Famijs iesniedza sūdzību tiesā jau 2007. gadā, taču lietas izskatīšana tika sākta pēc vairākiem gadiem. Viņa advokāts uzskata, ka “Jay Z” apzināti izvairījies no atļaujas prasīšanas, jo dziesmas “Big Pimpin” vārdu dēļ viņu sagaidītu atteikums.

“Ir jāiet pie komponista vai viņa mantiniekiem, jānospēlē dziesma un jāgūst atļauja,” sacīja advokāts. “Viņš to nedarīja.”

Advokāts sacīja, ka aizskartas Famija “morālās tiesības”, kas ir Ēģiptes likumdošanā sastopams jēdziens. Saskaņā ar to mūziķiem būtu vajadzējis prasīt autora atļauju pirms tā darba iekļaušanas dziesmā par izlaidīgu dzīvesveidu.

“Jay Z” sacīja, ka tiesā nevajadzētu iztirzāt dziesmas “Big Pimpin” tekstu, kam piekrita tiesnese Kristīna Snaidere.

“Timbaland” advokāte norāda, ka producents neesot zinājis, ka Hamdi dziesmas “Khosara Khosara” autortiesības piederot ierakstu kompānijai “EMI Music Arabia”. Pēc “Jay Z” dziesmas izdošanas producenti samaksāja kompānijai 100 000 ASV dolāru (87 000 eiro).

Tomēr Famijs uzskata, ka tikai Hamdi mantinieki varējuši dot atļauju fragmenta izmantošanai.

LA.lv