Kultūra
Mūzika

Sāksies jaunās pianisma zvaigznes Daumanta Liepiņa koncertu cikls 0

Publicitātes foto

Ar solokoncertu 30. jūnijā plkst. 19 Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē sāksies jaunās Latvijas pianisma zvaigznes Daumanta Liepiņa solokoncertu cikls, vēsta rīkotāji.

Turpmākie pianista Daumanta Liepiņa solokoncerti notiks 7. jūlijā plkst. 19 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, 3. augustā plkst. 19 Jaunmoku pils kolonnu zālē un 8. septembrī plkst. 18 Ventspils Teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē.

Pianists Daumants Liepiņš ir daudzpusīgs mākslinieks, kurš sevi pierādījis gan kā harizmātiks solists, gan kā iejūtīgs un smalks kamermūziķis. Daumanta Liepiņa klavierspēle tiek raksturota kā tehniski nevainojama, viņa interpretācijas ir emocionāli aizraujošas, saturiski dziļas un spilgtas.

Šogad pianists Daumants Liepiņš ir saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – “Lielo Mūzikas balvu 2016”, kategorijā gada “Labākais jaunais mākslinieks” un triumfējis konkursā “Nordic Piano Competition” Zviedrijā, iegūstot 1.vietu.

Daumants Liepiņš piedalījies pianistu konkursos Latvijā un ārvalstīs, iegūstot daudzas godalgotas vietas, ieskaitot 2. vietu (2009) Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā Oldenburgā, Vācijā. 2016. gadā Daumants iekļuva sešu labāko pianistu starpā Džordže Enesku starptautiskajā konkursā Rumānijā, kur viņa uzstāšanos divas reizes pārraidīja presižajā MediciTV mediju platformā un ieguva 3. vietu 5. Starptautiskajā Džeimsa Motrama pianistu konkursā Mančestrā, Lielbritānijā.

Saistītie raksti

Daumants ir uzstājies ar vairākiem simfoniskajiem orķestriem, ieskaitot Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Helsingborgas Simfonisko orķestri un Kauņas simfonisko orķestri. 2016. gadā Daumants uzstājās arī kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas orķestri, atskaņojot S. Rahmaņinova 3. Klavierkoncertu, kas ieguva augstu publikas un kritiķu novērtējumu. Gada beigās Daumants saņēma Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas LMT Studentu Gada balvu.

2016. gada februārī Daumants kā viens no četriem izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā. Papildus tam viņš piedalījies arī meistarklasēs pie D. Baškirova, A. Gindina, R. Poli, E. Tavaststjernas, M. Vidlunda un citiem.

LA.lv