×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Sandra Kalniete būtu gatava kandidēt uz Valsts prezidenta amatu (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V) būtu gatava kandidēt šovasar gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās, intervijā “Rietumu radio” atklāja pati Kalniete.

“Es būtu gatava kandidēt uz šo amatu, jo šobrīd esmu vairāk pieredzējusi nekā 2006.gadā, kad tiku oficiāli izvirzīta. Toreiz man bija diplomāta darba pieredze, taču tagad esmu guvusi lielu pieredzi arī Latvijas iekšpolitikā un Eiropas politikā,” sacīja Kalniete.

Politiķe norādīja, ka patlaban būtu īstais brīdis sākt runāt par Valsts prezidenta amata kandidātiem, tomēr Latvijā piekoptā prakse liecina, ka īstie kandidāti parādās vien īsi pirms izšķirošā balsojuma un tiek “izvilkti no zoodārza vai bankas seifiem”.

“Neatceros, kad kāda koalīcija būtu bijusi pietiekami vienota, lai spētu vienoties par vienu kandidātu,” sacīja Kalniete.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa atkārtoti uzsvēra, ka partija par kandidātiem prezidenta amatam vēl nav lēmusi. Arī par konkrētām kandidatūrām, tostarp Kalnieti, politiskā spēka pārstāvji neesot diskutējuši. Āboltiņa piebilda, ka pirms šīm diskusijām būtu jāsagaida pašreizējā prezidenta Andra Bērziņa lēmums par to, vai viņš atkārtoti pretendēs uz šo amatu.

Jau ziņots, ka pašlaik tikai divi no parlamentā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem ir oficiāli formulējuši savu nostāju par iespējamiem kandidātiem uz Valsts prezidenta amatu un cīņa par šo augsto amatu varētu saasināties vēlāk, tajā iesaistoties vēl vairākiem kandidātiem.

Neoficiāli politikas kuluāros tiek pieminēti dažādi cilvēki, kuri varētu būt starp kandidātiem uz prezidenta amatu. Arī pirms oficiālā Latvijas Reģionu apvienības (LRA) paziņojuma politiķi prognozēja, ka viens no šī politiskā spēka līderiem – Mārtiņš Bondars – vēlēsies iesaistīties šajā cīņā. Tāpat neoficiāli tiek pieļauts, ka arī vēl opozīcijā esošā partija “No sirds Latvijai” varētu piedāvāt savu kandidātu – partijas vadītāju Ingunu Sudrabu.

Starp neoficiāli izskanējušiem vārdiem tiek pieminēti cilvēki, kurus parasti mēdz piesaukt kontekstā ar dažādiem augstajiem amatiem, piemēram, sarunās par iespējamo prezidenta amata kandidātu tiek minēts arī Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš. Iespējams, varētu tikt apspriesta arī eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas atkārtota kandidēšana uz šo amatu.

Savukārt nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līderi jau vairākkārt pauduši, ka prezidenta amatā vēlētos redzēt Eiropas Kopienu tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Tomēr oficiāli lēmumi šajā jautājumā vēl nav pieņemti.

Spriežot pēc politiķu izteikumiem, pašreizējam Valsts prezidentam Andrim Bērziņam pagaidām vēl neesot viennozīmīga deputātu vairākuma atbalsta. Visticamāk, Bērziņš, pieņemot savu lēmumu par atkārtotu kandidēšanu uz šo amatu, ņems vērā to, vai šāds atbalsts būs. Tomēr pašlaik viņš vēl neesot mēģinājis noskaidrot, vai viņam ir parlamenta vairākuma atbalsts, neoficiāli atzīst politiķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. aunietis
  18.02.2015 10:37
  Kāpēc mums vajadzīgi tādi leviti, kuri par latviešu dzīvi zina tikai tik daudz, cik desmitus tūkstošus viņa kabatā ieliek Latvijas valsts?
  Par prezidentu mums vajadzīgi gudri, savas valsts izaudzināti latvieši, kuri ir uz saviem pleciem izjutuši visus Latvijas ”labumus ” savā valstī , nevis tādus- visu mūžu pa ārzemēm barojošos ziidus un kalnietītes

 2. Nē, paldies!

 3. Mēs sakām “Āboltiņa” – domājam “Partija”, mēs sakām “Partija” – domājam “Āboltiņa”.

 4. Visu atceros, Richard Atbildēt

  Sandra Kalniete balsoja par ĢMO.

 5. lūdzu, nevienu no tās “vienotības” !

 6. Es par Kalnieti kā Latvijas Valsts Prezidenti.

 7. Bagāža ir bet kāda.Latvijai vajadzīga PERSONĪBA,bet nav vadzīga pareiza runātāja.Pašreizējā situācijā gadus 5-8 gadus analītiķis, rīcībspējīgs un atbildīgs Latvijas priekšā. Ļoti daudz liktenīgu lēmumu pieņemša nav pieļaujama straumes putām.

 8. Es esmu PAR. gan šķiet, ka šī varētu būt laba miera laiku prezidente.

  Nemiera laikam prasās asāku un spēcīgāku.

 9. Ja tā padomā, tad citu alternatīvu tikpat kā nav.

 10. “Vienotībai” piemērota!

 11. Domāju, ka Kalnietes kundze, kas izgājusi gan Sibīriju, gan tagad apguvusi Eiropas parlamenta pieredzi, varētu būt daudz labāka Latvijas prezidente par bondariem, sudrabām un riekstiņiem. Šodien Latvijai ir vajadzīgs rietumnieciski orientēts un izlēmīgs prezidents un domāju, ka Kalnietes kundze tāda ir.

 12. Tāpat,kā balsot par pensiju un bērnu pabalstu samazināšanu,pret progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu!

 13. Kalniete būtu laba prezidente. Par Bērziņu – nu tur jājautā, ko domā Saskaņas centra puiši un viņu kuratori Kremlī.

Draugiem Facebook Twitter Google+