×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Sandra Kalniete: Jaunu politiķu trūkst, jo neviens nevēlas tikt apspļaudīts (25)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

No politikas viņai palīdz atpūsties rokdarbi, bet runās tamborēšanu necieš. Arī bliešanu ar vārdiem vai cita nozākāšanu neatzīst, jo – neved uz rezultātu. Ilgajos politiķes gados Sandra Kalniete izveidojusi savu stilu, kurā iekšējais cenzors neatslābst ne brīdi.

Pērn Sandra Kalniete paziņoja, ka nākamajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās nepiedalīsies un no aktīvās politikas aizies. Vēl pāris gadi jānostrādā. Deputāte ik pirmdienu sēžas lidmašīnā, lai dotos uz Briseli vai Strasbūru, un ceturtdienās atgriežas mājās, kur viņu gaida dzīvesbiedrs Ansis Reinhards.

Tikko Kalniete līdz ar vēl 350 kolēģiem ievēlēja jauno Eiroparlamenta vadītāju – Eiropas Savienībā nozīmīgs notikums, tomēr jaunā ASV prezidenta inaugurācijas bungu rīboņā palicis ēnā.

Vaicāta, ko darīt ar tādiem EP deputātiem – Ždanoku, Mamikinu, tagad arī Griguli –, kas savos balsojumos nostājas pret Latvijas interesēm? Turklāt viņi par to vēl saņem brangu algu – ap 6000 eiro, Kalniete izteicās: “Nedomāju, ka to var kaut kā ietekmēt, bet nevajag arī pārvērtēt. Ždanoka pieder grupai, kuras politiskā ietekme uz EP lēmumiem ir ļoti neliela, Mamikins – pie sociālistiem, kas ir otra lielākā parlamentā, bet viņš parasti balso pretēji sociāldemokrātu oficiālajai nostājai. Viņi ir ievēlēti no noteiktas partijas saraksta, un te nu ir arī šīs partijas atbildība par to, ko viņi dara. Gadījumā ar Ivetu Griguli tas ir ZZS jautājums, kādā veidā viņi uztur saturisku saiti ar savu deputāti.”

Kalniete atklāja, ka apzinās – EP deputātiem ir Latvijas mērogiem neproporcionāli liela alga. “Bet tad paskatos uz dažu valsts uzņēmumu vadītāju algām… Kas man liekas nepareizi, ka mūsu premjerministram un ministriem ir tik zems atalgojums. Mēs viņus attiecībā pret Loginovu (bijušais Rīgas brīvostas vadītājs. – Red.) nostādām pazemojošā situācijā,” uzskata politiķe.

Paziņojot par aiziešanu no politikas, Kalniete izteicās, ka jādod vieta jaunajiem, bet sarunā ar žurnālu “Mājas Viesis” neslēpa, ka jaunus cilvēkus no politikas attur nevēlēšanās sastapties ar negatīvu attieksmi.

“Cilvēki, kas ideālisma vai karjeras apsvērumu dēļ varētu politikā iesaistīties, šodien nav gatavi izturēt milzīgo psiholoģisko spiedienu un iznīcinošo negāciju, kas gāžas pāri. Galu galā viņš var dot sabiedrībai labumu kā advokāts, uzņēmējs, jurists arī bez šīs atkailināšanas, kas ārkārtīgi atsaucas uz ģimenes locekļiem, it īpaši – bērniem. Zinu ne vienu vien gadījumu, ka šādu pārdzīvojumu dēļ politiķu bērni ir smagi traumēti. Tāpēc mums jaunie politiķi neveidojas, jo nodarbošanās ar politiku ir ļoti zema prestiža darbs. Neviens cilvēks nevēlas diendienā justies apspļaudīts,” sacīja Kalniete.

VISU SARUNU AR SANDRU KALNIETI LASI JAUNĀKAJĀ ŽURNĀLA “MĀJAS VIESIS” NUMURĀ VAI E-IZDEVUMĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Tu sev izliecies baigi gudrs, šādi salīdzinot politiķus ar slepkavām, bet tava prāta trūkums ir vienpusība,
  jo tajā pat laika sprīdī pasaulē ir bijuši vismaz tikpat daudz ievērojami politiķi, kas izcēlušies ar nesavtīgu kalpošanu savai tautai un viņi arī bija tikai cilvēki. Kuru Latvijas politiķi tu pielīdzini Staļinam vai Pol Potam
  un cik viņš cilvēkus ir noslepkavojis, ja jau tu jautājumu pagriez šādi?

  • JĒZIŅ,jĒZIŅ,par kādiem “politiķiem”še ir runa?Kurš saeimā no 100 mērgļiem ir POLITIĶIS? Ja tu saņem labu algu un vēl labus bonusus gan par transportu,gan mājokli ,par pildspalvu utt,ja proti pēc īkšķa nospiest pogu,tas jau tevi nepadara par politiķi!Bez jēgas pieņemti likumi priekš savējiem. Kas tautai no tā?Nodokļus ,cenas ceļ bez kauna,BET pelēkā ekonomika,nenomaksātie nodokļi krājas miljoniem.Toties prēmijas gan netiek aizmirstas,bet PAR KO??Cik ir iegrūsts Parexā,Liepājas metalurgā,kur pie ZahaRJINA DZIMENĒ LUSTĒJĀS SLIMAIS zATLERS,kā un ko tērē Rīgas un Ventspils ostās ,zelta tilti utt.,utt.
   Prātam neaptveramas izdarības valsts pārvaldē,FM,EM,tieslietās,VID,KNABā utt.
   Valsts sabruks bez ES finanšu piešprices,kuru arī sekmīgi izzog.’
   KAS vai KURŠ par to atbild??Kādu piemēru redzam no Vējoņa?Mašīnu super,algas uz augšu,bet kā pašam uzvesties ,nav ne jausmas. KAPĒC uzturēt LIEKĒDI ??

 2. Kalniete gaida ovācijas un aplausus? Atbildēt

  Par pensiju apgriešanas atbalstīšanu vai par augstākās pasaulē PVN likmes saglabāšanu apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumiem?

 3. Kādēļ tieši deficītie ārsti daudz labprātāk izvēlas šo apspļaudīto profesiju?

 4. Politiķiem-nekāda vaina.Tie velti apspļaudīti tiek.Tikai nepateicīgā tauta jānomaina!

 5. Pareizi Dani! Arī Torkvemada,Pols Pots,Jagoda,Ježovs,Dzeržinskis,Berija,Višinskis,Ļeņins,Staļins,Himlers,Hitlers,Nerons,Vlads Drakula,leģendārā indētāja,tā dēvētā melnā karaliene” Katrīna Mediči,vairāki 20.gadsimta brutālākie Āfrikas valstu diktatori un pat cilvēkēdāji,piemēram Idi Amins,Bokasa,Semjuels Do,Fransisko Ngujema,Mengistu Mariams un daudzi,daudzi citi,iekaitot agro viduslaiku gandrīz visus daudzos pāvestus,bija taču tikai cilvēki,nevis kaut kādas pārdabiskas būtnes!!

 6. ar balles kurpi tautai purnā Atbildēt

  Otrās brīvvalsts sākotnē politiķus bezmaz uz rokām nēsāja; arī Kalnieti. Un tas, ka POLITIĶIS šodien ir kļuvis par lamuvārdu, nenoliedzami ir arī Kalnietes nopelns. Liels nopelns. Nu jālūdz padoms valodniekiem – lai piemeklē ERZACapzīmējumu. Kā žīdiem vai čigāniem;))) Vilks nomainīs spalvu, kā sacīt jāsaka …

 7. Kāpēc tad Sandra Kalniete vēlas būt apspļaudīta?

 8. Nupat kā izlasīju! Trīs ārsti aizturēti par kukuļņemšanu!… “Tante, Edžus, Vēlētājs, A.Bubinduss, reiz, Jautājums” – lūk, aiz šiem pseidonīmiem arī slēpjas šie īstie apspļaudītāji, uz kuru demagoģiju un meliem jūs kāda daļa uzķeraties. Godīgs cilvēks jau neslēpjas!

 9. Godīgus cilvēkus neviens neapspļauda! Tāpat ir arī ar politiķiem!
  Mūsdienu politiķi jau paši jaunos atbaida no politikas un tad brīnās vai izsaka pieņēmumus, kāpēc jaunie neiet politikā! Kļūstiet reiz godīgi, tad arī būs sekotāji!

 10. Tevi, islama kalifāta aģente kalniete, ne tikai apspļaudīt vajadzētu.. Vajag mazgāties, kalniet, regulāri- gan muti, gan pateni mazgāt. Tad neradīsi riebumu par sevi ne šeit, ne ārvalstīs

 11. Te komentē tie, kuriem jau asinīs un uzskatos ir citu cilvēku apspļaudīšana. Avīzes, kā piemēram NRA, arī ar to vien nodarbojas, kā ar nepārtrauktu kritikas un negāciju tiražēšanu, jo kalpo noteiktiem politiskiem grupējumiem. Pastāstiet, kurš NBA ir redzējis kādu kritisku rakstu par Lembergu? Neatradīsiet! Tāpēc, kurš normāls cilvēks gribēs, lai viņu aplej ar dubļiem un politikā neiet. Pie tam šī zākāšanās notiek mistiskās sabiedrības vārdā (atraugas no padomju laikiem), bet dubļi tiek lieti uz konkrētām personībām vai indivīdiem, aizskarot viņu cieņu un godu un lienot viņu personīgajā dzīvē( kā piem. VVF kapu lietā, vai NA politiķu apriešanā). Arī politiķis ir tikai cilvēks un daudzi tur iet pārliecības, ideālu, nevis naudas dēļ. Saka jau, ka žurnālisti pilda “sargsuņa” lomu, bet pie mums daudzi no viņiem ir norāvušies no ķēdes un saimnieka mudināti ķeras stilbos katram, kas uz šo saimnieku šķībi paskatījies. Tā vairs nav nekāda žurnālistika, bet visatļautība un ļaunprātīga sava stāvokļa izmantošana, jo žurnālista pamatuzdevums ir objektīvu ziņu sniegšana, nevis bezgalīga savu viedokļu tiražēšana. Tāpēc pilnīgi piekrītu Sandrai.

  • Tu būsi kārtējais latviešu tautas cietējs, kurš vaino citus, sit citus, apvaino citus…. apmelo citus, bet saka- es un manējie cieš…. slava cietēju latviešu tautai. Ko es teiktu par Kalniet- mazgāt muti un pateni vajag, vajag it īpaši pēdējo mazgāt regulari. Tad pati neradīs riebumu tuvākos, bet muti- tālākos un citās valstīs

 12. Nespļauj uz tautu un netiksi apspļaudīts.

 13. Sandra, palasi Delfos Dini Kalnu, ārstu, ko viņš saka. Cik te gadā pie mums ir Maksimas katasrofu. 17 cilvēki dienā! Latvija taču briesmās.

 14. Sandra, kad kaut ko raksta, stāsta, ar tavu pieredzi vajadzēja izteikt secinājumus, kādēļ tā, ka katru jaunpienācēju nolīdzina līdz zemei, apskādē un apsmej par katru sīkumu.

  Tapat Vienotība. Tajā bija , ne bez ietekmes no ārienes, iekšējās ambīcijas un skandāli, Solvitas neizprotamā uzvedība pret, pirmkārt, Zatleru, otrkārt, pret Bordānu, treškārt pret Laimndotu, pret ingrīdu, pret Robertu Ķīli, pret Valdi Ģirtu Kristovski, pret Štokenbergu utt. un pati caurkrita politiski, bet Vienotībā nav nevien krimināla par korupciju un to būrtiski atriebīgi iznīcina, kaut skatāmies, kādi skandāli Saskaņā, NA arī un ZZS un tik neleili uzbrukumi masu medijos.

  Sandra, jautāju – kas tas ir. Un cik ilgi NA plātīsies aplami un vērnišķīgi ar savu latviertības sludināšanu, kas pavīd ik uz soļa un izsauc reakciju. Tik zemē diplomātija ar pretspēkiem nevar uzstāties. Murgs.

  Sandra, palasi likumus – neviens likums nav normāli uzrakstīts, neviens, totāls “bardaks”. No kurienes?

  Viss, man liekas, nāk no korumpētās NOMENKLATŪRAS, kura ieēdusies Latvijas miesā kā augonis, korupcijā, man liekas, tiesu sistēma, Maksātnespējas administrācija, kuru TV 24 baņķieris sauc par bandītiem vai par organizēto noziedzību cits baņķieris. Tā nodarījusi, min, kaitējumu valstij par 200 000 000. Lembergu tiesā 15 gadus un viņš jaucas valsts pārvaldē.

  Sandra, nosauc kaut vienīgu godīgo deputātu, ministru, kurš nav padzīts, ja pretojas “sistēmai”- lielāko kretīnu sistēmai.

  Kur ir izeja?

  Tu tāda gudra, pasaki, ko lai dara, kā lai pārtrauc masveida

 15. Vai nu tā ir, ka bez iemesla apspļauda? Ja politiķis nav augstprātīgs, pilda savus priekšvēlēšanu solijumus, godīgi veic savu darbu, vai tad ir iemesls tikt apspļaudītam? Lūdzu piemērus!

 16. Kalnietes kundze,nav tiesa!Ja māja tīra,pats bijis pirtī,veļa izmazgāta un skapis sakopts,esi dzīvojis vismaz pēc 10 Dieva baušļiem,ko tādam pilsonim var dzeltena prese nodarīt?Bet neko stulbāku nevar iedomāties,ja valstī godā ceļ lielu krimiķi un tas pasūta muziku un visus politkretīnus izdancina,BET nav NEVIENA,kurš šo nelieti noliek pie vietas.Tātaf — arī nekā nedarīšana ir tikpat liels noziegums kā jebkura nelietība pret valsti un TAUTU.Kurš cīnās par valsts val.? utt.Un tādu nelietību pret valsti un tautu bez jēgas.Un jūs tad secinat,par ko lai slavētu kaut vai politiķus,ja viņi uzvedas tā kā šodien pat dzirdēju Saeimas sēdē.Nav jau to politiķu par ko stāvēt un krist.Sola zelta kalnus,bet tiekot Saeimā ,pārtop par vienotu Astoņkāji.LIKUMI PIEŅEMTI KLANIEM,NE TAUTAI utt.
  Pirms prasīt ko no tautas,paskataties uz sevi spogulī! Re kas pat par Ilvesu atklājas!Un tādi jūs pagaidām VISI !

 17. Nevajag veikt spļāviena vērtu darbu un spļāvieni nelidos no sabiedrības.

 18. Vajag godprātīgi strādāt,tad neviens neapspļaudīs ,bet cienīs

 19. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2012. gads): “Tā kā Latvijā arvien vairāk un spilgtāk iezīmējas nepieciešamība pēc politiskas konsolidācijas, tuvāko desmit gadu laikā šajā valstī izveidosies divpartiju sistēma”, ar šādu “prognozi” esot “nākusi klajā “eiropas parlamenta (EP) deputāte” Sandra Kalniete ( V-“jenotība” ). “Būs divas lielas politpartijas – “vienotība” ( V-“jenotība” ) un “saskaņas centrs” ( SC jeb “kremļa kuranti” ) – ar dažām mazākām satelītpartijām apkārt un, līdz ar to, visticamāk, šīs valsts politiskajā vidē pieņemtos lēmumus varēs īstenot daudz vieglāk”, esot “dalījusies uzskatos šī politiķe”…
  —–
  .
  “Pēc desmit gadiem Latv(āņos)…”
  ( aktuālais prātuļojums = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Pēc desmit gadiem (vēlākais),
  Būs Latv(ĀN)ijā “tīrāks gaiss” ~
  Pie Muļķu Zemes SILES ‘rīs’
  (Un sugas biedrus ‘apķēzīs’),
  Vien pāris rukšķu (maksimums) ~
  ‘Briest “divpartiju” shēmojums’:
  .
  Viens – “pozīcijā” treknosies,
  Kam “urnu talkā” noveiksies,
  No ‘lohiem’ vairāk “balsis” ‘kāst’,
  Un “mandātus” sev… (ķešās) bāzt,
  Lai ‘sugas biedrus’ “uzmestu”,
  Un nost no SILES pastumtu.
  .
  Bet otram – “opozīcijā”,
  Būs (kādu laiku) ‘jāķēza’,
  Kur, bada slienas ‘tecinot’,
  Un ‘apbižoti daiļ-kviecot’,
  Būs ‘sugas biedrs’ jā(no)skauž,
  Kurš (pašreiz) SILES malu grauž.
  .
  Līdz – “urnu takla” (kārtējā),
  Tiks Muļķu Zemē “shēmota” ~
  Kad ATKAL “glupā publika”,
  No ‘masmēdekļiem’ zombēta,
  Pēc “mazākā no ļaunumiem”,
  Uz “vēlēšanu” FARSU ‘brien’.
  .
  Tad – “rokāde” pie SILES būs:
  Par “pozīciju” (šoreiz) kļūs,
  Tas lops, kam (bišķi) liesāks sāns
  (Šo paredz “divpartiju” plāns),
  Bet otrs (kurš JAU pierijies),
  Pa “oponentiem” ‘ķēzīsies’.
  .
  Un – ‘rullēs ka pa taukiem’ “valsts”,
  Kur SILE mūžam neizkalst ~
  Viens otru rukšķi nomainīs,
  ‘Haļavas paiku purnā dzīs’,
  Pa abiem – “vaukšķus” ‘apķēzot’,
  Un “konsolidēti” ‘izdrāžot’!…”

  ‘Slīps’ tantuks raušas tribīnē,
  Un “kompetenti” ‘blamierē’
  (No ‘Jevropas’ & ar “patosu”! ),
  Priekš Muļķu Zemes ‘mesidžu’:
  “Pēc “divpartiju” SISTĒMAS,
  Tiks “valsts” un SILE ‘shēmotas’,
  Pēc desmit gadiem Latv(āņos)!!!
  (Ja vien – tur “bauri” IZDZĪVOS?…)”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 20. Šādas situācijas radīšanā ir bijis “prieks piedalīties” visiem esošajiem politķiem- politikāņiem, ieskaitot Sandriņu ar’! Vajag padomāt par tiem milzu baļķiem savās acīs, politiķu kungi un kundzes! Ne jau bez iemesla tauta tik nicīgi izsakās par jums un arī izturas. Vai tad esat ko labāku pelnījuši par savu kangarismu, neprasmi saimniekot, klanīšanos visiem “aizjūras onkuļiem”, idiotisku nodokļu politiku, nabadzības veicināšanu, tautas nedzirdēšanu, tautas izsūtīšanu ekonomiskajā trimdā, izglītības un medicīnas graušanu!?

Draugiem Facebook Twitter Google+