Apbrīno

Šarmantā Patrīcija Kāsa “Arēnā Rīga” 16

Publicitātes foto

19. maijā izcilā franču dziedātāja Patrīcija Kāsa uzstāsies “Arēnā Rīga”. Dziedātāja uz skatuves ir vairāk nekā 30 gadus, izdevusi 10 albumus un ar savu šarmu iekarojusi nenoliedzamu publikas mīlestību. Koncertā dziedātāja iepazīstinās skatītājus ar savu jauno albumu, kura izdošana 2016. gadā kļuva par ilgi gaidītu notikumu, jo pirmo reizi 13 gadu laikā tajā iekļautas jaunas dziesmas.

Pēdējā gadu desmitā Patrīcija pārsvarā izpildīja citu mākslinieku repertuāru. Albums “Kabaret”, kas iznāca 2008. gadā, bija veltīts 30. gadu mūzikai, bet 2012. gadā viņa izpildīja Edītes Piafas dziesmas.

Pirms šiem koncertiem Patrīcija Kāsa uzsver, ka šodien vēlas kā vecajos labajos laikos radīt albumu ar jaunām dziesmām, kas atbilst viņas garastāvoklim un dzīves uztverei. Skatuve vienmēr ir bijusi dziedātājas lielākā kaisle un skatītāji – lielākā mīlestība! Tieši uz skatuves P. Kāsa stājas publikas priekšā visā savā lieliskumā un vienmēr savaldzina auditoriju ar savu juteklisko tēlu un neatkārtojamo balsi. “Dziedāt nozīmē kāpt uz skatuves un, uzrunājot skatītājus un piepildot zāli ar emocijām, kļūt izcilai,” teic dziedātāja un neslēpj, ka viņai ir svarīga skatītāju mīlestība: “Publika vienmēr izjūt cieņu pret mākslinieku, un tas nozīmē zināmu aizsardzību. Skatītāji paliek uzticīgi saviem iemīļotākajiem māksliniekiem. Tās nav tikai vienas dziesmas vai viena albuma ilguma attiecības. Es esmu uz skatuves vairāk nekā 30 gadus, un kā jau katram mūziķim man bijuši vairāk un mazāk veiksmīgi periodi. Esmu pārliecināta – ja cilvēki nopērk biļeti uz tavu koncertu, tas nozīmē, ka viņi tevi mīl un ka viņi tevi aizsargā.”

Dziedātājas aiziešanu no skatuves pirms diviem gadiem plaši apsprieda prese un izteica daudz minējumu par tās iemesliem, tostarp par nopietnām veselības problēmām, kas liegušas viņai kāpt uz skatuves. Pati māksliniece atzīst, ka viņu pilnībā nogurdinājuši koncerti. “Dažreiz dzīvē pienāk mirklis, kad no malas it kā viss šķiet lieliski, bet iekšēji tomēr tā nav. Kad to sapratu, vērsos pēc palīdzības pie mediķiem un sešu mēnešu laikā jau jutos labāk. Šobrīd redzu dzīvi citās krāsās un par to priecājos. Saprotiet, pēdējie desmit gadi man bijuši ļoti grūti. Es sarakstīju atklātu autobiogrāfisku grāmatu, kino spēlēju sievieti, kas zaudējusi bērnu, uz skatuves iemiesojos Edītes Piafas tēlā, nomira mans mīļais sunītis. Tā visa man bija par daudz. Lai arī mūzika ir mana kaislība, sapratu, ka gandrīz 30 gadus esmu strādājusi bez atpūtas. Vecāki un vistuvākie cilvēki mani jau ir atstājuši. Centos atvairīt iekšējo tukšumu, taču visas emocijas negaidīti atgriezās. Man vajadzēja izlikt visu savu sāpi, un es to arī izdarīju. Tagad man ir vieglāk,” atklāti stāsta Patrīcija Kāsa.

Dziedātāja tiek uzskatīta par franču stila un šarma iemiesojumu, jo tieši viņai deviņdesmitajos gados izdevies atjaunot interesi par franču šansonu, un notika tūkstošiem koncertu, un tika pārdoti miljoniem disku visā pasaulē. Francijā viņu pelnīti uzskata par savas valsts kultūras vēstnieci.

 

Varbūt noder!!

19. V 19.30 “Arēna Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena no EUR 39 līdz 69LA.lv