Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
17. decembris, 2015
Drukāt

Saulgriežu noskaņā “Iļģi” aicina uz nakts koncertu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 20. decembrī plkst. 23.55 koncertzālē “Rīga”, notiks tradicionālais grupas “Iļģi” nakts koncerts pirms Ziemassvētkiem, kurā šoreiz gaidāmi arī pāris pirmatskaņojumi.

Tradīcija pirms Ziemassvētkiem uzrunāt klausītājus īpašā, tikai vienu reizi gadā spēlējamu programmu, grupai “Iļģi” ir jau sena. Parasti šajā koncertā skan senās latviešu ziemas saulgriežu dziesmas, ieskanas arī viduslaiku motīvi. Kā īpašais viesis šajos koncertos vienmēr piedalās Iļģu kādreizējā dalībniece Zane Šmite, bez kuras unikālās balss programma nav iedomājama.

“Spēlējam šo koncertu katru gadu, un katru reizi, vismaz pēdējos gados, ir tāda mītiska sajūta, it kā mēs radītu pasauli no jauna; it kā no mums būtu atkarīgs, vai saule pagriezīsies uz gaismas pusi… Ar “mēs” es domāju mūziķus kopā ar klausītājiem. To laikam sauc par rituālu. Līdz šim pēc koncerta vienmēr sekojuši danči un rotaļas, un mērķauditorija bijusi – ģimenes. Taču, uzklausot daudzo klausītāju vēlmes, arī šogad gribam nospēlēt vienu koncertu bez bērnu skraidelēšanas un trokšņošanas fonā – tā, lai var izbaudīt skanējumu un vibrāciju… Šis būs vienīgais koncerts Rīgā. Pagājušajā gadā pirmoreiz spēlējām nakts koncertu, un gan mums, gan skatītājiem patika. Tāpēc darām to atkal,” stāsta Ilga Reizniece.

Koncerta laiks ieskandinās astronomisko ziemas saulgriežu iestāšanos.

Koncertā piedalīsies Ilga Reizniece, Zane Šmite, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde.

Pievienot komentāru

"Sēnītei" un Liepājas teātrim piešķirs kultūras pieminekļa statusuKafejnīcas "Sēnīte" ēka un Liepājas teātris iekļauti valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētie paziņojumi.
Draugiem Facebook Twitter Google+