×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Seile: Neviena valdība nevar apmierināt visas prasības (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile

Neviens ministrs un neviena valdība nav tik bagāta, lai apmierinātu visu prasības un tādējādi kompromisi būs nepieciešami arī turpmāk, intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Viņa uzsvēra, ka nav tā, ka pilnīgi visi būtu neapmierināti ar piedāvāto skolotāju atalgojumu modeli. Arī šodien tiekot saņemta informācija par to, ka ir daudzas pašvaldības un skolas, kuras nepiedalās streikā. “Viņiem jaunie principi šķita pieņemami. Jebkurā gadījumā, lai ko mēs nedarītu, man ir jāatzīst, ka neviens ministrs nebūs ne tik spēcīgs, neviena valdība nebūs tik bagāta, lai mēs spētu apmierināt visu prasības. Kompromisi būs nepieciešami arī turpmāk,” teica Seile.

Tāpat ministre uzsvēra, ka atkāpšanās no ieņemamā amata nav pašmērķis un viņas mērķis ir panākt uzlabojumus izglītības sistēmā. “Lai skolotāji būtu apmierināti ar savu darbu, lai saprastu kā savu atalgojumu aprēķināt, cik saņemt. Demisija nav pašmērķis. Ja neko neizdodas izdarīt, tad protams arī ministram nav liela jēga turpināt izglītības sistēmas attīstību,” sacīja Seile.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA)) rīkotajā streikā piektdien piedalīsies vairāk nekā 24,5 tūkstoši darbinieki no 912 iestādēm. Pašlaik LIZDA bija informācija par 18 pašvaldībām, kuras ir gatavas maksāt izglītības darbiniekiem, lai arī viņi 27.novembrī streikos.

Kalniņa gan akcentēja, ka pašvaldību aktivitāte algas izmaksāšanā par streika dienu pedagogiem rimās pēc tam, kad Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) mājas lapā tika publicēts Valsts darba inspekcijas viedoklis par to, ka Streiku likums neparedz tiesības darba devējiem, kuri nav kolektīvā interešu strīda puse, izskatīt jautājumus par darba samaksas saglabāšanu streikā iesaistītajiem pedagogiem.

Tāpat vēstīts, ka LIZDA 27.novembrī nolēmusi rīkot brīdinājuma streiku. LIZDA kā iemeslu streikam min to, ka ar ministriju nav panāktas vienošanās vairākos jautājumos.

Brīdinājuma streiks paredz, ka izglītības iestādēs, kuras piedalīsies streikā, ierastais mācību process tiks pārtraukts uz vienu dienu. LIZDA uzsver, ka lēmums par streiku nav vēršanās pret skolēniem un to vecākiem, bet sauciens valdībai uzņemties atbildību par pastāvošo situāciju un gadiem nepildītajiem solījumiem.

LIZDA brīdinājuma streika forma ir darba pārtraukšana uz vienu dienu, atrodoties savā darba vietā, taču nepildot savus tiešos darba pienākumus. Par to, kādā veidā norisināsies dienas kārtība, katrā izglītības iestādē lemj uz vietas, par to savlaicīgi informējot sabiedrību.

Gan izglītības, gan zinātnes nozarē strādājošie plāno vienoties streikā, lai paustu savu neapmierinātību pret pašreizējo situāciju nozarē, valdības vienaldzīgo un nievājošo attieksmi, nekvalitatīvi izstrādāto atalgojuma modeli, kas draud pasliktināt situāciju daudziem izglītības darbiniekiem un neveicinās kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanu, kā arī, lai panāktu, ka valdība ieklausās un nekavējoties uzlabo situāciju tiem izglītībā un zinātnē strādājošajiem, kuri jau gadiem saņem neadekvāti zemu atalgojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Par KĀDĀM un KURĀM PRASĪBĀM SEILE RUNĀ?????????? KURA valdība ir samaksājusi skolotājiem par PADADĪTO darbu PATIESĪBĀ PIENĀKOŠOS ALGU!!! Ne padomju, NE TAGADĒJOS LAIKOS!!! NEKAS valdībām NAV JĀAPMIERINA, BET TIKAI JĀSAMAKSĀ NORMĀLA DARBA ALGA, KĀ TO ŠOS GADUS VEIKUŠAS IGAUNIJA UN LIETUVA!?? UZ TO BIJA JĀIET, NEVIS KATRU REIZI VISS JĀNOĀRDA UN JĀSĀK NO GALA…PAR ik gaisā svilst “VALDĪBAS MAIŅA” , VISA SKOLOTĀJU DARBA ALGAS EPOPEJA VARĒTU SĀKTIES ATKAL NO GALA UN TĀ LĪDZ KAUTIŅAM….

 2. ir ministres SEILES rīcība skolotāju streika dienā ATĻAUT publicēt savu lielo algas pielikumu uz nākamo gadu!? Piedodiet, bet LATGALIETE paliek LATGALIETE, kas redzams pa visām vīlēm??? Vai Seile pie streikotājiem izgāja??? KO SEILE solīja stājoties darbā??? KUR REZULTĀTI??? NAV!!!???????? JA SEILE IR SAPROTOŠA , TAD VIŅAI BEZ IERUNĀM BŪTU JĀDEMISIONĒ!!! GAIDĪSIM??………Skolotāji nav pasaules ĒRMI, ar kuriem jau kuro gadu izrīkojas necilvēcīgi , PRASTI, ZEMISKI!!! CIK ILGI???? NĀKAMGAD TĀPAT NEBŪS!????

 3. tad arī 100 deputātiem nevajag algu un tās saucamās deputātu kvotas,,jo viņi nav to pelnījuši,

 4. kura nevar apmierināt tautas vajadzības, tautai kļūst nevajadzīga!

 5. neviena valdība nav izrādījusi pat vēlmi rūpēties par izglītības sistēmas attīstību un skolotāju cilvēcisku, adekvātu atalgojumu! T.s. “ŗeformas” ir vedušas ikreiz no viena grāvja uz otru!

 6. Seilei vajadzetu padomat par DEMISIJU

 7. Ko viņa tur gribētu apmierināt?Ja Latvijai ir nepieciešami izglītoti cilvēki ,lai tādi būtu ir normāli jāpelna skolotājiem .Bagātā vai nabagā valdība iznieko nodokļos iegūto naudu,citādi to nevar nosaukt .

 8. Ja ministres kundze stājoties amatā solīja daudz labu darbu….tad arī pašai vajadzētu atbildēt:KĀPĒC NETIEK PILDĪTS SOLĪTAIS?
  Eiropas valstīs rādās ka ar šādu līdzšinējo ministres darbu nekas vairāk par demisiju neiznāktu jebšu kā skolotāji saka-SKAĻI VĀRDI KLUSI DARBI.
  Vai patiesi turpina darboties ekspolitiķa Repšes kunga savulaik teiktais:KĀ VAR NESOLĪT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. vai var būt tā ,ka valdība nevar apmierināt NEVIENU prasību daudzu gadu garumā?Izņemot,protams,pašas valdības personīgās prasības un vajadzības.Un kas tas par terminu”valdības bagātība”?No kurienes valdībām tā “bagātība”rodas?

 10. ….. bet valdība vienmēr var apmierināt savas prasības 🙁

 11. nevar. bet tas nenozīmē, ka nevar vienmēr būt labāka valdība!

Draugiem Facebook Twitter Google+