×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Senās mūzikas grupa “Obscurus Orbis” izdod otro albumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

3. jūlijā alus darbnīcā “Labietis” notiks albuma “Secundum Artem” noklausīšanās pasākums, kur neformālā gaisotnē varēs dzirdēt jauno ierakstu, papildinātu ar īsiem stāstījumiem par katru dziesmu, pastāstīja grupas pārstāvji.

Pēc vairāku gadu darba klajā nācis senās mūzikas grupas “Obscurus Orbis” otrais disks “Secundum Artem”. Tajā dzirdamas dažādas viduslaiku un pasaules mūzikas melodijas grupai raksturīgajā mittelalternative skanējumā. Albumā ir gan trakulīgi deju gabali, gan Ziemassvētku dziesma, kā arī katram latvietim zināmā tautasdziesma “Div’ Dūjiņas”, kuras ierakstā piedalījies Edgars “Zirgs” Grabovskis no grupas “Skyforger”, piedodot tai īpaši episku noskaņu. Albuma nosaukums latīņu valodā nozīmē “saskaņā ar mākslas likumiem”.

Grupas mūzikā joprojām dominē dūdas un bungas, ko dažādo stīgu un viduslaiku pūšamie instrumenti. Diska ierakstīšanā izmantotas septiņas dažādas dūdas, kā arī viens no savdabīgākajiem viduslaiku instrumentiem – hurdy-gurdy (ar kura popularizēšanu Latvijā grupa nodarbojas jau sešus gadus), kā arī daudz citu tikai viduslaikiem un tautas mūzikai raksturīgu instrumentu.

“Obscurus Orbis” spēlē jau kopš 2008. gada, un šajā laikā koncertējusi Norvēģijā, Polijā, Rumānijā, Vācijā, Somijā, Lietuvā, Igaunijā un protams neskaitāmas reizes Latvijā. Šogad grupa bijusi tūrē Norvēģijā, priekšā vēl koncerti Zviedrijā un Somijā, bet tuvākais koncerts Latvijā būs 10. jūlijā folk/pagan/metal mūzikas un seno amatu festivālā “Zobens un Lemess”, kurā paredzēta oficiālā albuma prezentācija.

Secundum Artem

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+