Ekonomika
Bizness

Septembra vidū LDz konferencē Rīgā tiksies pasaules loģistikas tirgus līderi 16


Ieskats pagājušā gada konferencē “Globālās transporta kustības vīzija. Nākotnes izaicinājumi”
Ieskats pagājušā gada konferencē “Globālās transporta kustības vīzija. Nākotnes izaicinājumi”
Publicitātes foto

Ikgadējās VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) starptautiskās konferences laikā 14.septembrī Rīga kļūs par pasaules jaunāko transporta un loģistikas tendenču epicentru. Konferencē “Globālās transporta kustības izaicinājumi” vienuviet tiksies un par nākotnes attīstību diskutēs nozares līderi no Ķīnas, Indijas, Vācijas, Krievijas, Baltkrievijas, Šveices, Somijas un Latvijas.

Kā norāda LDz prezidents Edvīns Bērziņš pēdējo gadu Latvijas tranzīta un loģistikas nozare ir veltījusi starptautisko attiecību stiprināšanai un jaunu stratēģisku partnerību veidošanai. “Daudzi sevi ir pirmo reizi ieraudzījuši plašākā, globālā kontekstā. Taču tas ir vienīgais veids, kā mums uz sevi raudzīties, ja gribam ne tikai saglabāt, bet attīstīt nozares potenciālu un Latvijas lomu Ziemeļeiropas reģionā. LDz šo perspektīvu saskata un vēlas, lai Latvijas pozīcijas kļūtu arvien stiprākas, tāpēc šoruden Rīgā esam pulcējuši pasaules transporta un loģistikas nozares izcilības – ne tikai viedokļu līderus, bet globālus tirgus spēlētājus, ar kuriem sadarbībā Latvija jau šobrīd kļūst par reģiona loģistikas centru,” norāda E.Bērziņš.

Konference “Globālās transporta kustības izaicinājumi” notiks ceturto reizi, un tajā piedalīsies gan nozares vizionāri, gan pārvadājumu attīstības līderi. Tostarp konferencē piedalīsies Duisburgas ostas, “DHL Global Forwarding”, Indijas Kravu pārvadātāju federācijas, Ķīnas-Baltkrievijas industriālā parka “Lielais akmens” un citu globālo loģistikas tirgus līderu vadība, tādējādi iezīmējot Latviju kā nozīmīgāko loģistikas mezglu Baltijas reģionā un saiknē ar visu Ziemeļeiropu.

Latvija tiek skatīta kā izdevīgs loģistikas mezgls, saņemot un novirzot kravas visos virzienos. Latvija kalpo kā punkts, kas savieno Baltijas un Melno jūru, tā ir starptautiskā Ziemeļu – Dienvidu transporta koridora daļa un kā vārti Skandināvijas un citām Ziemeļeiropas valstīm uz Austrumiem.

Savukārt konferences ievaddaļā eksperti diskutēs un dalīsies pieredzē par mūsdienu tehnoloģiju straujo attīstību un to ietekmi uz cilvēku kvalifikāciju. Šajā blokā eksperti, kuru vidū būs futūrists un humānists no Šveices Gerds Leonhards, “PricewaterhouseCoopers Advisory” Maskavas biroja pārstāve Svetlana Kruglova un “Siemens Osakeyhtio” direktors Juha Lehtonens (Somija), spriedīs par tehnoloģiju ietekmi uz transporta nozari un tās attīstības tendencēm nākotnē.

LA.lv