×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Septiņas dienas labākās latviešu filmas: Sākas “Lielais Kristaps”

Publicitātes foto no filmas "Pelnu sanatorija".Publicitātes foto no filmas "Pelnu sanatorija".

Sākas Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” festivāls: septiņas dienas labāko latviešu filmu programma, pirmizrādes, diskusijas, Jāņa Streiča īpašie filmu seansi.

Festivālu atklās “Splendid Palace” ar meistara Jāņa Streiča godināšanu. Svinīgā atklāšanas ceremonijā izcilajam režisoram tiks pasniegta balva par mūža iegulījumu kino mākslā. Festivāls tiks atklāts ar režisora filmu “Svešās kaislības”, kas ar Nacionālā kino centra atbalstu ir tikusi restaurēta.

Septiņu dienu laikā no 6. līdz 12.oktobrim skatītājiem būs iespēja uz lielā ekrāna noskatīties un jau kā konkurentus cīņā par balvām vērtēt nominētās filmas, iepazīties ar studentu filmu konkursa programmu, redzēt arī panorāmas programmu, kas sniedz pilnīgu ieskatu par šī brīža Latvijas kino situāciju.

Pirms vairākām filmām notiks diskusijas, kurās sarunas dalībnieki pievērsīs uzmanībai kādai ar konkrēto filmu saistītai tēmai, piemēram, pirms filmas “M.O.Ž.” seansa Viktors Freibergs vadīs sarunu par to, vai šausmu kino tikai biedē, pirms filmas “Pelnu sanatorija” Ivars Ījabs mēģinās noskaidrot, vai vēsture uz ekrāna ir vairāk īstenība vai tomēr fikcija, bet Eiropas Pirmās mākslas kino dienas ietvaros filmas “Ausma” seansu ievadīs kino kritiķes Dairas Āboliņas vadīta diskusija “Nacionālā kino potenciāls pasaulē”.

“Lielajā Kristapā” gaidāmas arī vairākas filmu pirmizrādes: dokumentālā filma “Visu laiku snieg” stāsta par ļoti gaidītās režisora Viestura Kairiša filmas “Melānijas hronika” tapšanu, “Kvanta kods” par zinātnieku Vjačeslavu Kaščejevu un viņa pasauli. Festivālā notiks divu kopražojuma pilnmetrāžas spēlfilmu pirmizrādes: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopražojuma filma “Senekas diena” (Studija Lokomotīve) un Latvijas un Lietuvas kopražojuma filmas Karaliskā maiņa (Film Angels Studio).

Šogad īpaši spēcīgs ir studentu filmu konkurss – studentu filmas būs skatāmas trīs vakarus, tās ievadīs Kinoblogeru diskusijas. Festivāla nedēļas sestdienas rītā notiks Lielā Kristapa animācijas izlases seanss bērniem, savukārt ērtā laikā un par draudzīgām cenām paredzēti filmu seansi senioriem, skolēniem un studentiem.

Kino balva Lielais Kristaps tika iedibināts 1977. gadā, un šī ir 28.reize, kad tiks pasniegti Lielie Kristapi. Ceremonijas noslēgums notiks 12.oktobrī “Splendid Palace”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+