×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Sievietes Alūksnes novadā palīdzības vārdā apkrāpj datornepratējus (20)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vakar, 24.jūlijā, Alūksnes rajona tiesa divas jaunas sievietes no Alūksnes novada Alsviķu pagasta – Initu Teteri un Saivu Nikolajenko – sodīja ar 280 un 240 piespiedu darba stundām (tiesa neprecizē, cik stundas kurai) par cilvēku apkrāpšanu. Tiesas process bija rakstveida, apsūdzētās bija noslēgušas vienošanos ar prokuroru par soda bardzību, kam tiesa piekrita. Krāpniecēm būs jāatmaksā arī izkrāptā nauda.

Gribēja “palīdzēt”


Kā rakstīts apsūdzībā, 2013. gada sākumā abas sievietes nolēma izkrāpt no dažādām aizdevumu sniedzēju iestādēm ātros aizdevumus, nelikumīgi izmantojot citu personu internetbankas kodu kartes ar to pieejas datiem. Lai to paveiktu, Saiva un Inita Alūksnes novadā uzmeklēja cilvēkus ar zemiem ienākumiem, kuri ikdienā neizmanto datoru, nepārzina internetbankas iespējas, kuriem nav negatīva kredītvēsture, bet kuriem nauda vajadzīga.

Abas jaunās sievietes šiem cilvēkiem stāstīja par it kā notiekošo labdarības akciju, kuras ietvaros tiek ziedoti naudas līdzekļi trūcīgiem cilvēkiem. Tad no šīm personām izkrāpa viņu bankas kontiem piesaistītās internetbanku kodu kartes ar to pieejas datiem it kā datu pārbaudei un ziedojumu saņemšanai. Tad viņas, izmantojot datoru ar interneta pieslēgumu, no astoņām dažādām ātro aizdevumu sniedzēju iestādēm vairākos paņēmienos gan mēģināja izkrāpt, gan izkrāpa 4980 eiro, ko pēc tam ieskaitīja savu banku kontos. Pavisam šādām manipulācijām izdevās pierunāt četrus cilvēkus un iesaistīt 11 kredītaizdevējfirmas.

Alūksnes rajona tiesā Initu Teteri un Saivu Nikolajenko nesen, vēl pirms šī tiesas procesa, jau bija notiesājusi ar 140 piespiedu darba stundām par līdzīgām darbībām, kurās iesaistīta vēl trešā persona.

Darbojušās godīgi


Abām jaunajām sievietēm ir ģimenes, un abas ir kaimiņienes kādā daudzdzīvokļu namā Alūksnes novada Alsviķu pagasta Strautiņos. Divas dienas pirms tiesas mēģināju abas sievietes satikt, bet neizdevās. 26 gadus vecā trīs bērnu māmiņa I. Tetere bija izbraukusi un, sazvanīta pa telefonu, atteicās runāt, bet 23 gadus vecā S. Nikolajenko tieši todien piedzemdēja savu otro dēlu, un ar viņu man izdevās aprunāties nākamajā dienā.

“Cilvēki reāli zināja, ko viņiem liek darīt un ko viņi dara. Tagad tēlo muļķus un izliekas, ka neko nezināja. Un tagad stāsta pekstiņus. Mēs abas darbojāmies godīgi: tika viņiem, tika mums. Šie cilvēki viens otru mums piespēlēja,” stāsta Saiva, kura gan tagad neatceroties, cik daudzus abas bija iesaistījušas savās finanšu operācijās, kuru godīgumu tiesa gan neatzina.

Baidās ziņot policijai


Man Alsviķu novadā izdevās atrast jaunu sievieti, sauksim viņu par Maiju, kura, kā pati tagad atzīst, aiz savas lētticības 2013. gadā iekrita Saivas nagos. Kad apķērās, gribēja sūdzēties policijai, taču nobijās. Stāsts gan ir nedaudz cits nekā prokuratūras apsūdzībā, bet principi tie paši.

“Saiva vispirms mēģināja manu vīramāti iesaistīt, taču neizdevās: īsti nezinu, vai viņai jau bija kredīti un tas nebija iespējams, vai viņa apķērās. Tad Saiva uzmeklēja mani. Naudu vajadzēja, tāpēc piekritu paņemt 150 latus. Kad prasīju, kas viņai par palīdzēšanu būs, Saiva teica, ka prasīšot tikai samaksu par degvielas izdevumiem. Bija ļoti laipna. Es no datoriem maz ko zinu, protu tikai “draugiem.lv” ieiet, tāpēc mani Saiva aizveda uz SEB banku Alūksnē, kur smalki instruēja, kā kārtojama internetbanka. Pati gan man līdzās pie lodziņa nenāca,” stāsta Maija. “Tad uzreiz aizbraucām uz datorsalonu, kur Saiva ātri no firmas “Vivus.lv” aizņēmās un uz manu kontu pārskaitīja 150 latus.

Viņa ar pirkstiem darbojās ļoti veikli, nevarēju daudz izsekot. Pēc kāda laika man uz telefonu sāka nākt īsziņas, ka vēl esmu aizņēmusies naudu: 200, 50 un vēl kādus tur latus. Tad sapratu, ka pie Saivas palikusi mana internetbankas kodu karte. Vēl izrādījās, ka pirmajā dienā, kad viņa man pārskaitīja 150 latus, tādu pašu summu viņa pārskaitīja arī uz savu kontu. Teicu Saivai, ka tā mēs nebijām runājušas, vienojāmies tikai par vienu 150 latu kredītu. Teicu, ka ziņošu policijai. To man ieteica darīt arī viens no kreditoriem. Tad Saiva atbrauca pie manis uz mājām kopā ar vēl trijiem vīriešiem, no kuriem divi bija piedzērušies. Viņi man draudēja, Saiva vispirms teica, ka nauda aizgājusi degvielā, pēc tam – ka es tāpat neko nepierādīšu, viņa teikšot, ka nauda uz viņas kontu pārskaitīta tāpēc, ka es bijusi parādā. Man palika bail, un es likos mierā. Kādus 400 latus Saiva man izkrāpa. Tagad, cik spēju, maksāju procentus. Darba nav, eju ogās, sēnēs. Bet Saiva, kā man stāsta cilvēki, sev jaunas mēbeles dzīvoklim nopirkusi, automašīnu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. mēs piedāvājam skaidru naudu visiem, kam ir vajadzīgi līdzekļi, jebkura iemesla dēļ, maksājot rēķinus, sākot jaunu darījumu, visu veidu finansējums, kas jums nepieciešams, mēs varam jums palīdzēt ar zemu 2% likmi, vienkārši sazinieties ar mums tagad, lai saņemtu vislabāko un ātrākais lai samaksātu parādi un personīgai lietošanai Sazinieties ar mums šodien (LIVINGFAITHSERVICE@OUTLOOK.COM) Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: (LIVINGFAITHSERVICE@OUTLOOK.COM vai whatsapp: (+15186286514)

 2. Sveiki,
  Tas ir informēt plašu sabiedrību, ka privātā aizdevuma aizdevēja Rose Badmus kundze ir radījusi finansiālu iespēju ikvienam, kam vajadzīga finansiāla palīdzība. Mēs izsniedzam aizdevumus privātpersonām, firmām un uzņēmumiem saskaņā ar skaidriem un saprotamiem noteikumiem un nosacījumiem tikai ar 2% procentu likmi. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu kredīta noteikumus: (roseofsharonfinance@gmail.com)

 3. Kredīts uzņēmumiem Atbildēt

  piesakies aizpildot anketu un piesaisti naudu! cityfinances.lv/lv

 4. Esmu Brands Pēteris, likumīgs un Cienījams naudas aizdevējs. Mēs aizdod līdzekļus, lai cilvēki, kam vajadzīga finansiāla palīdzība, mēs dodam aizdevums cilvēkiem, kuriem ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību.
  Vai esat bijis meklē aizdevumu? Jums nav jāuztraucas, jo jums ir īstajā vietā es piedāvāt aizdevumu ar zemu procentu likmi 4%, tādēļ, ja jums ir nepieciešama aizdevuma Es gribu jums vienkārši sazināties ar mani caur šo e-pasta adrese: (authenticfinance@outlook.com )

  Informācija, kas nepieciešama no jums ..

  Full Names …………
  Valsts ………….
  Valsts…………..
  Sex ………….
  Vecuma ………….
  Mājas adrese…………..
  Personal Tālruņa numurs ………….
  Mājas tālruņa numurs …………..
  Mēneša ienākumi………….
  Nepieciešams Kredīta summa ………….
  Aizdevuma termiņš ………………

 5. Es Anja Nonnast, likumīgs un Cienījams naudas aizdevējs. Mēs aizdod līdzekļus, lai cilvēki, kam vajadzīga finansiāla palīdzība, mēs dodam aizdevums cilvēkiem, kuriem ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību.
  Vai esat bijis meklē aizdevumu? Jums nav jāuztraucas, jo jums ir īstajā vietā es piedāvāt aizdevumu ar zemu procentu likmi 4%, tādēļ, ja jums ir nepieciešama aizdevuma Es gribu jums vienkārši sazināties ar mani pa šo e-pasta adrese: (anjanonastfirm@gmail.com )

  Informācija, kas nepieciešama no jums ..

  Pilna Vārdi …………
  Valsts ………….
  Valsts …………..
  Sex ………….
  Vecuma ………….
  Mājas adrese …………..
  Personal Tālruņa numurs ………….
  Home Tālrunis …………..
  Mēneša Ienākumi ………….
  Kredīta summa nepieciešams ………….
  Aizdevuma termiņš ………………

 6. Es esmu Tony Scott, likumīgus un Cienījams naudas aizdevējs. Mēs aizdod līdzekļus, lai cilvēki, kam vajadzīga finansiāla palīdzība, mēs dodam aizdevums cilvēkiem, kuriem ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību.
  Vai esat bijis meklē aizdevumu? Jums nav jāuztraucas, jo jums ir īstajā vietā es piedāvāt aizdevumu ar zemu procentu likmi 4%, tādēļ, ja jums ir nepieciešama aizdevuma Es gribu jums vienkārši sazināties ar mani pa šo e-pasta adrese: (tonyscottfirm@hotmail.com )

  Informācija, kas nepieciešama no jums ..

  Pilna Vārdi …………
  Valsts ………….
  Valsts …………..
  Sex ………….
  Vecuma ………….
  Mājas adrese …………..
  Personal Tālruņa numurs ………….
  Home Tālrunis …………..
  Ikmēneša ienākumi ………….
  Kredīta summu, kas nepieciešama ………….
  Aizdevuma termiņš ………………

 7. Es Jurgen Lucas, leģitīms un Cienījams naudas aizdevējs. Mēs aizdot līdzekļus, lai privātpersonām nepieciešama finansiāla palīdzība, mēs dodam aizdevums cilvēkiem, kuriem ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību.
  Vai esat bijis meklē aizdevumu? Jums nav jāuztraucas, jo jums ir īstajā vietā es piedāvāt aizdevumu ar zemām procentu likmi 4%, tādēļ, ja jums ir nepieciešama aizdevuma Es gribu jums vienkārši sazināties ar mani caur šo e-pasta adrese: (jurgenlucas@yahoo.co Uk)

  Informācija, kas nepieciešama no jums ..

  Pilna Vārdi …………
  Valsts ………….
  Valsts …………..
  Sex ………….
  Vecuma ………….
  Mājas adrese …………..
  Personal Tālruņa numurs ………….
  Mājas tālruņa numurs …………..
  Ikmēneša ienākumi ………….
  Aizdevuma summa nepieciešama ………….
  Aizdevuma termiņš ………………

 8. I am Marco Toby, a Legitimate And a Reputable money Lender. We lend funds out to individuals in need of financial assistance, we give loan to people that have a bad credit or in need of money to pay bills, to invest on business.
  Have you been looking for loan? you have not to worry, because you are in the right place i offer loan at low interest rate of 4% so if you are in need of a loan i want you to just contact me via this email Address : (marco.toby@yahoo.com)

  INFORMATION NEEDED FROM YOU..

  Full Names…………
  Country………….
  State…………..
  Sex………….
  Age………….
  Home address…………..
  Personal Phone number………….
  Home Phone Number…………..
  Monthly Income………….
  Loan Amount Needed………….
  Loan Duration

 9. Jā tur tik tiešām ir skaisti skati… Iesaku visiem aizbraukt uz Čehiju : )

 10. Man jau patīk mūsu tiesu sistēmas infantilisms! Cilvēks notiesāts par tieši tādu pašu nodarījumu ar 140 stundu darbu. Tagad par tādu pašu krāpšanu 240… . Tas taču ir recidīvs,jebšu mūsu tiesu sistēmā tāds jēdziens nepastāv!? горбатова могила исправит!

 11. Pirms kritizēt apkrāptos gribu aicināt padomāt, ka katram mums tuvinieku lokā var gadīties cilvēki, kuri kaut kādu iemeslu, piemēram, iedzimtības, slimības, vecuma dēļ var nespēt objektīvi novērtēt dzīves reālijas,var pārlieku uzticēties svešiem. Visgudrākajam advokātam var piedzimt bērns ar garīgās attīstības traucējumiem. Tā kā iekams mest akmeni…

 12. Ir jau labi izteikt dažādus viedokljus,bet likuma nezināšana nenoņem no adbildības!pirms visu veidu darījumiem ir iespējas veikt konsūltāciju,pie jeb kura jurista.!!! Diemžēl uz šīs zemes klaunu netrūkst.

 13. jus cilveki esat stūlbi!! ir 21 gadsimts!!!!!

 14. Njā par Saivu esmu šokā!

 15. šie i bankas kartes izvilinātāji to prot izdarīt ļoti viltīgi.Arī pati biju iekritusi pirms vairākiem gadiem tādos tīklos Aizkrakles pusē. Notika ilga tiesāšanās un bloķēta mana iespēja veikt kredītdarījumus,jo skaitījos tā saucamajā melnajā sarakstā un nebiju es vienīģā tajā apkrāpto kompānijā,mūsu skaits bija ap 15 cilvēkiem.Kā lasu tagad….viss turpinās un aizdevējfirmas joprojām izsniedz jebkuram šos ne tiešās sasaistes kredītus

 16. Tiešām? Joprojām vēl atrodas lētticīgi cilvēki? Pat pēc labā kredītu buma, kad štuku deva kuram katram un bija cilvēciņi, kas katram bomzim jaunu pasi uztaisīja

 17. Šitos ātro kredītu devējus sen vajag likvidēt.ja paši kredīta devēji nav kārtīgi pārbaudījuši kam dod kredītu lai paši arī cieš savus zaudējumus,un tos parāda piedzinējus sen jau vajadzēja likvidēt ar likumu.No kredīt piedzinējiem neviens kredītus nav ņēmis ar kādām tiesībām viņi piedzen svešus kredītus,un kādām tiesībām kredīt devēji izpauž citām personām citu personu datus?Vai tas nav cilvēku datu aizsardzības likuma pārkāpums?

 18. Cik truliem ir jābūt cilvēkiem,lai at\lautu ar saviem bankas kontiem rīkoties svešiem cilvēkiem!Man pat nav cietušo žēl-skola maksā naudu!

  • Pilniba piekritu Aluksne ir kreditdevejs kurs jau ta lielus procentus rekina, bet atnem dzivoklus cilvekiem. Izspiez naudu ka no citroniem sulu. nemaz nebrinos ka darbinieki sadarbojas ar krapniekiem un dalas ar naudu

 19. Ātrie kredīti tikai dzenas pēc peļņas un (atšķirībā no bankām) ļoti pavirši pārliecinās, kam izsniedz naudu! Kad vienreiz viņus piebremzēs? Šis nav ne pirmais, ne pēdējais krāpšanas gadījums šajā sistēmā. Un cietēji vienmēr ir apkrāptie! APTURIET TAČU ŠOS DEVĪGOS AUGĻOTĀJUS!

Draugiem Facebook Twitter Google+