Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Šifrēšanas nianses VDK dokumentos skaidros Zigmārs Turčinskis

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Zigmārs Turčinskis, LU Latvijas Vēstures institūta pētnieks

21. aprīlī plkst. 17 Stūra mājā Okupācijas muzejs ielūdz interesentus noklausīties Latvijas Universitātes Latvijas Vēsture institūta pētnieka Zigmāra Turčinska lekciju par PSRS valsts drošības iestāžu dokumentiem un grūtībām atšifrējot drošības dienestu terminoloģiju, LA.lv uzzināja Latvijas Universitātē.

Lekcijas laikā zinātniekiem un interesentiem būs iespēja uzzināt par to, kā strādāt ar PSRS valsts drošības iestāžu dokumentiem, kas specifiskā satura un terminoloģijas dēļ nav viegli uztverami un satur sensitīvu informāciju par personām.

“Diemžēl pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, balstoties uz KGB dokumentiem, ir tapuši gan labi zinātnieku un interesentu darbi, gan arī ļoti traģiski uz kļūdainiem un pat melīgiem pieņēmumiem balstīti darbi. Zigmārs Turčinskis sniegs padomu, kā strādāt ar padomju drošības iestāžu dokumentiem pētniecības nolūkos,” paskaidroja projekta “Stūra māja” vadītāja Aija Abene.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+