Mobilā versija
+6.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
23. jūlijs, 2016
Drukāt

Siguldā dzimst vairāk bērnu

R.Sarelainens_3

Foto - Linda Rūķīte un Raivo Sarelainens

Jaundzimušo skaits, salīdzinot ar 2015.gadu, Siguldā pieaudzis par 23% – pērn pirmajā pusgadā piedzima 121 mazulis, bet šogad sešos mēnešos novadā deklarēti 150.

Siguldā sestdien notika pasākums “Esmu dzimis Siguldas novadā”.

Piecās ģimenēs piedzimis piektais bērniņš, četrās ģimenēs piedzimuši ceturtie bērniņi, savukārt 22 ģimenēs dzimuši trešie bērni.

2016.gada pirmajā pusgadā vienā ģimenē piedzimuši trīnīši, savukārt četrās ģimenēs piedzimuši dvīņi.

Populārākie vārdi, kas doti pirmajā pusgadā dzimušajām meitenēm bijuši Elza, savukārt zēniem – Dominiks, Eduards un Tomass. Visvairāk bērniņi – 31 – dzimuši maijā.

Pasākums, kurā katrs Siguldas novadā deklarētais jaundzimušais novadnieks no domes saņem īpaši veidotu monētu, kurā iegravēts novada ģerbonis, mazuļa dzimšanas gads un Siguldas Jaunās pils kontūra, norisinās kopš 2012.gada.

Nākamais pasākums “Esmu dzimis Siguldas novadā” plānots nākamā gada februārī, kad tiks godināti 2016.gada otrajā pusgadā dzimušie novadnieki.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+