×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Siguldietes simt gadu jubilejā satiekas četras paaudzes

Foto - Siguldas novada pašvaldībaFoto - Siguldas novada pašvaldība

Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics 18.decembrī 100 gadu jubilejā sveica novadnieci Almu Jānīti, informē novada pašvaldībā.

“Tā ir neaprakstāma sajūta sveikt simts gadu jubilejā cilvēku, kuram dzīves laikā ir iespēja satikt četras savas ģimenes paaudzes. Vēlu veselību un možu garu,” tiekoties ar jubilāri, sacīja Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics. Priekšsēdētājs Jānītes kundzei pasniedza Latvijas Bankas sudraba monētu “Sigulda”, kā arī ziedus un kliņģeri.

Alma Jānīte dzimusi 1914.gada 18.decembrī Ropažos. Skolojusies Ādažu pamatskolā un Rīgas 4.vidusskolā. 1940.gada 29.jūnijā apprecējusies ar Kārli Jānīti, laulībā nodzīvojot 60 gadus.

“Uz Siguldu pārcēlāmies 1952.gadā, kad šeit visapkārt ziedēja ķirši,” atceras Almas Jānītes vecākais dēls Vilnis, piebilstot, ka Siguldas ķiršu dārzi iznīka pēc kādas slimības, un kopš tā laika Siguldā ķiršu kociņi joprojām nevar īsti iesakņoties.

Almas kundze 33 gadus nostrādājusi Latvijas Lopkopības un veterinārijas zinātniskās pētniecības institūta Putnkopības nodaļā.

Jānīšu ģimenē uzauguši četri bērni – Vilnis, Ilze un dvīņi Auseklis un Ieva. Almai Jānītei ir četri mazbērni, septiņi mazmazbērni un viens mazmazmazdēls, kuri sanāks kopā, lai svinētu kuplās ģimenes svētkus, jo tieši decembrī ir visvairāk jubileju – astoņas.

Nozīmīgās jubilejas gaviļniece Alma Jānīte stāsta, ka viņas aizraušanās ir grāmatas, ceļošana un teātris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+