×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2012
Drukāt

Sikspārņu nakti apmeklējuši ap 90 cilvēku

Foto-LETAFoto-LETA

Sikspārņu nakti Ķemeru nacionālajā parkā vakar, 7.jūlijā, apmeklējuši ap 90 cilvēku, aģentūrai LETA pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Ilze Vanaga.

Viņa norādīja, ka, ņemot vērā laika apstākļus – lietu un negaisu, pasākuma apmeklētību var vērtēt kā ļoti labu. Daudzi iedzīvotāji arī pirms pasākuma esot zvanījuši un jautājuši, vai tas vispār notikšot sliktu laika apstākļu dēļ. Tomēr daudzi, visticamāk, arī nobijās no lietus un izlēma uz pasākumu nedoties, pieļauj Vanaga.

Sikspārņu vērošanas ekskursijas laikā ekspertu vadībā pasākuma dalībniekiem bija iespēja gan redzēt, gan ar ultraskaņas detektora palīdzību sadzirdēt vairākus Ķemeru nacionālajā parkā mītošo sikspārņu sugu pārstāvjus.

Pērn Sikspārņu nakti apmeklējuši ap 200 cilvēkiem, tomēr arī laika apstākļi pērn bija labāki, sacīja Vanaga. Šāds pasākums šogad tika rīkots jau 11.gadu un to plānots organizēt arī turpmākajos gados.

Sikspārņu nakti, kas vienlaikus bija arī Ķemeru nacionālā parka 15 gadu jubilejas svinības, rīkoja Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija sadarbībā ar Ķemeru nacionālā parka fondu.

Sikspārņu naktī ikvienam interesentam bija iespēja noklausīties Latvijas vadošo sikspārņu pētnieku lekcijas par sikspārņu izplatību Latvijā un citur pasaulē, to daudzveidību un dzīvesveidu, paradumiem.

Par godu Ķemeru nacionālā parka 15 gadu jubilejai, pasākuma organizatori šoreiz papildus jau tradicionālajām aktivitātēm bija sarūpējuši arī radošas iespējas sikspārņu un vēl citu Ķemeru nacionālā parka dabas vērtību iepazīšanai, kā arī nelielu atskatu uz notikumiem Ķemeru nacionālajā parkā šo 15 gadu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+