Mobilā versija
+0.9°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
13. aprīlis, 2017
Drukāt

“Sing Along” pavasara koncertā – Barisona, Garūtas, Jurjāna dziesmas

14maijs_garuta_2

Tieši 14. maijā aprit 115 gadu, kopš dzimusi komponiste, pianiste Lūcija Garūta.

14. maijā plkst. 18 Latvijas Universitātes Lielajā Aulā notiks “Sing Along” Latvija pavasara koncerts, kura programmā iekļautas trīs izcilu latviešu klasiķu kantātes, kas kļuvušas ne tikai par muzikāliem, bet arī dziļi simboliskiem un tautai nozīmīgiem meistardarbiem – Latvijas kultūras kanonā iekļautā Lūcijas Garūtas “Dievs, Tava zeme deg!”, kā arī Pētera Barisona “Brīnumzeme” un Jurjānu Andreja “Tēvijai”. Koncerts būs īpašs veltījums latviešu komponistes Lūcijas Garūtas 115. jubilejā.

Koncertā piedalīsies soprāns Jolanta Strikaite-Lapiņa, tenors Mārtiņš Zvīgulis, basbaritons Pauls Putniņš, ērģelnieks Tālivaldis Deksnis, Jaunais orķestris (apvienotais orķestris, kurā muzicēs Rīgas apvienotā mūzikas bērnu mūzikas skolu orķestra stīgu grupa/vadītāja Inese Rone un LU pūtēju orķestris/vadītājs Jānis Puriņš; Jaunā orķestra koncertmeistars Jānis Stafeckis), jauniešu koris “Balsis” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ints Teterovskis), Kamerkoris “Fortius” (mākslinieciskā vadītāja un diriģente Māra Marnauza), LU absolventu koris “Jubilate” (mākslinieciskais vadītājs Juris Kļaviņš, diriģents Andris Mockus). Koncerta muzikālais vadītājs un diriģents – Ints Teterovskis. “Sing Along” pavasara koncerts notiks ar Rīgas Domes un “Skonto Būves” atbalstu.

“Šoreiz “Sing Along” piedāvās ne tikai kopdziedāt fragmentus no kantātēm, bet arī aicinājis muzicēt Jaunajā orķestrī tos mūziķus, kuri ieguvuši profesionālu mūziķu izglītību kādā no instrumentu spēles jomām, bet, veidojot karjeru, šīs iemaņas ilgāku laiku nav pielietojuši vai izpaudušies ar specialitāti nesaistītos mūzikas žanros. Mūsu orķestrim pievienoties piekritis vijolnieks Zigfrīds Muktupāvels, čellists Raimonds Macats u.c. Ceram, ka “Sing Along” idejas un kustība aizraus daudzus un kļūs par impulsu atjaunot vai atdzīvināt savas iemaņas un muzicētprieku,” stāsta “Sing Along” Latvija vadītāja Džoanna Kota.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+