×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

Skaidro, kāpēc, iespējams, izčākstēja “oligarhu lieta” (8)

Foto LETAFoto LETA

Tā dēvētās “oligarhu lietas” izbeigšanu ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers saista ar nepareizu pierādījumu vākšanas stratēģiju, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Viņš raidījumam pauda viedokli, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) kriminālprocesu “oligarhu lietā” vajadzēja sākt ātrāk.

“Bija pagājis tad, kad tika veiktas tādas izmeklēšanas darbības kā kratīšana, ja ir pagājuši vairāk nekā divi gadi, tad cerības atrast kaut kādus pierādījumus par notikumiem, kas ir notikuši divus vai trīs gadus atpakaļ, sarūk. Es nesaku, ka tas ir neiespējami, bet tās sarūk – atrast šādus pierādījumus tik seniem notikumiem. Viennozīmīgi tur bija visas iespējas šo procesu uzsākt ātrāk, un tas varētu arī būt devis labāku rezultātu,” norādīja Kalnmeiers.

Savukārt bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe raidījumam pauda viedokli, ka lietā pierādījumu apjoms bija pietiekams un, iespējams, vajadzētu sākt kriminālprocesu pret “oligarhu lietas” izbeidzējiem.

“Mans vērtējums ir tāds, ka prasās pēc atsevišķas krimināllietas pret “oligarhu lietas” izbeidzējiem par nozieguma slēpšanu. Tiesiskā valstī tā darīt nedrīkst. Es nebrīnītos, ja idejiski lēmums par šīs lietas izbeigšanu ir dzimis kādās medībās,” komentēja Strīķe.

Kā ziņots, KNAB tā dēvētās “oligarhu lietas” atlikušo daļu pagājušā gada decembrī izbeidzis, jo nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Beidzot ejam Tiesiskas valsts virzienā ! Tagad vel japārskata krēslā steigti rakstītais Krimināllikums lai tas atbilstu EIROPAS valstīs pieņemtām NORMĀM. Citādi kā redzam cilvēku var Tiesāt-9 gadus ,bez iztiesāšanas perspektīvām. Prokuroriem cepot jaunus un jaunus fiktīvas smilšu pilis kuras pastāv tikai tikilgi cik nepieciešams laika vilcināšanai ,pēc tam atkal jaunas smilšu pilis …Parādiet man valsti EIROPĀ kur lietu var iztiesāt 9-10 gadus un tas nebūt nau griesti. Skaidrs ka oligarhu lieta ir varas demonstrējums,pasūtijuma lieta par kuru LATVIJA (tas ir Nodokļu maksātāji) MAKSĀS kompensāciju : par cieņas ,mantas aizskārumu !

  2. Droši vien, ka bija kādi, kuriem visi šie viltus miljonāri samaksāja.

  3. Kalnmeijers atkal visu noraksta uz kādu citu, tikai ne uz sevi. Esot bijusi “nepareiza pierādījumu vākšanas stratēģija”! Un ko tad viņš nepiezvanīja un neieteica pareizo stratēģiju? To laikam juristi sauc par bezdarbību un līdzatbildību lietas izgāšanā, jo no viņa puses nekas netika pasākts, kad KNAB vadītājs
    apzināti traucēja izmeklētājiem pierādījumu vākšanu lietā ( organizējot administratīvus un juridiskus tračus iestādē).

  4. Tur jau tā lieta, ka tai kundzītei kriminālprocesa uzsākšana “prasās” nevis ir likumīgs pamats…..

  5. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    laikam atkal kāds ”mantojums” traucēja?

Draugiem Facebook Twitter Google+