Skaista spēle, varena atspēlēšanās un 4:3 uzvara Bratislavā 0

Rīgas “Dinamo” kārtējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ceturtdienas vakarā veica varonīgu atspēlēšanos no 1:3 un ar rezultātu 4:3 (0:1, 3:2, 1:0) apspēlēja Slovākijas komandu Bratislavas “Slovan”. Vārtus Rīgas “Dinamo” labā guva tikai leģionāri – divus iemeta Mets Robinsons, bet pa vieniem guva Marcels Hosa un Kails Vilsons.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

“Slovan” – Rīgas “Dinamo” 3:4 (1:0, 2:3, 0:1). 1:0 Netiks (Bartovičs, Mikušs, 12:01), 2:0 Mikliks (Vondrka, Sersens, 21:23), 2:1 Hosa (Vilsons, Pavlovs, 23:14), 3:1 Štainohs (Mikliks, 30:14, vair.), 3:2 Robinsons (Vilsons, Hosa, 34:43, vair.), 3:3 Vilsons (Hosa, 38:17), 3:4 Robinsons (Ščehura, 46:14).

Jau spēles sākumā Robertam Bukartam radās laba izdevība izgājienā izvirzīt Rīgas “Dinamo” vadībā, taču “Slovan” vārtsargu Jaroslavu Janušu pārspēt viņam neizdevās. Neilgi pēc tam jau Batislavas vienība izveidoja bīstamu uzbrukumu, taču arī viņiem Telkvistu pārspēt nesanāca. Mača turpinājumā abas komandas turpināja apmainīties bīstamiem metieniem, taču reālas vārtu gūšanas iespējas izpalika.

Trešdaļai esot vidū, Rīgas “Dinamo” arvien retāk ielauzās pretinieku zonā, bet “Slovan” sāka ripu kontrolēt vairāk, kas pārvērtās vārtu guvumā – 12.minūtē izcēlās Tomāšs Netiks. Tomēr divas minūtes vēlāk rīdzinieku leģionāram Kailam Vilsonam radās laba izdevība izlīdzināt rezultātu, taču “Slovan” komandu glāba Janušs. Trešdaļas izskaņā vairāk spēli kontrolēja Rīgas “Dinamo”, tomēr vārtus gūt neizdevās.

Otrais periods rīdziniekiem iesākās ar vēl vienu vārtu zaudējumu, jo pretuzbrukumā Telkvistu pārspēja Mihels Miklīks. Tomēr jau neilgi pēc tam Marcelam Hosam ar metienu starp Januša kājsargiem izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam. Taču pēc Latvijas komandas pirmā vārtu guvuma spēles grožus savās rokās pārņēma Bratislavas vienība, turklāt perioda vidū Rīgas “Dinamo” bija spiesti ilgu laiku spēlēt trijatā pret pieciem pretinieku hokejistiem, jo noraidīti tika Arvīds Reķis un Andris Džeriņš, bet neilgi pēc tam noraidījumu nopelnīja arī Kristaps Sotnieks.

Lielo vairākumu “Slovan” hokejistiem izdevās pārvērst vārtu guvumā, jo ar metienu no distances Telkvistu trešo reizi šajā mačā pārspēja Martins Štainohs. Mača turpinājumā tiesneši turpināja gana aktīvi dāļāt noradījumus, un Rīgas “Dinamo” izdevās vienu no tiem realizēt – 35.minūtē kārtējo reizi šajā sezonā izcēlās Mets Robinsons, kuram rezultatīvi piespēlēja Kails Vilsons un Hosa.

Pāris minūtes pēc tam bīstamu uzbrukumu izveidoja “Slovan” spēlētāji, taču Rīgas vienību glāba Telkvists, bet pēc tam izgājienu viens pret vienu nerealizēja Libors Hudāčeks – metienu ar kājsargu atvairīja zviedru vārtsargs. Ko neizdarīja “Slovan”, to paveica Rīgas “Dinamo” – pēc aktīvas cīņas mājinieku vārtu priekšā naskāks izrādījās Vilsons, kurš raida ripu pretinieku vārtos, turklāt atkal ar rezultatīvu piespēli izcēlās Hosa.

Pamatlaika noslēdzošo trešdaļu ar lielu aktivitāti iesāka Vitālijs Pavlovs, kurš vispirms izdarīja bīstamu metienu pa pretinieku vārtiem, bet pēc tam pārcentās aizsardzībā un tika noraidīts. Mazākumu Rīgas “Dinamo” izdevās izturēt, bet pēc neilga laika Robinsons guva savus otros vārtus spēlē, pirmo reizi spēlē izvirzot Latvijas komandu vadībā. Pateicoties iemestajai ripai, rīdzinieku leģionārs ar sešiem vārtu guvumiem kļuvis par labāko KHL snaiperi-aizsargu. Šajā sezonā vēl neviens no šajā līgā spēlējošajiem aizsargiem sešus vārtus nav guvis.

Mirkli vēlāk Sotnieks tika pie vēl viena noraidījuma, taču “Slovan” hokejisti tajā neko bīstamu izveidot nespēja, bet Rīgas “Dinamo” arvien vairāk sāka spēlēt no aizsardzības. Bratislavas vienība pamatlaika izskaņā par katru cenu centās iekļūt rīdzinieku aizsardzības zonā, taču viesi pārliecinoši spēlēja aizsardzībā, neļaujot izveidot neko bīstamu, turklāt mājiniekiem nepalīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju.

Pēc šī mača pirmdien Rīgas “Dinamo” sacentīsies arī ar Prāgas “Lev”,  23.oktobrī Latvijas vienība savās mājās tiksies ar Maskavas CSKA, bet pēc tam atkal uzsāks četru spēļu izbraukumu.

Rīgas “Dinamo” ar izcīnītiem 32 punktiem 17 spēlēs pašlaik ieņem KHL Rietumu konferences kopvērtējuma trešo vietu..