Kultūra

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ieskandināti Bērnu slimnīcā2

Publicitātes foto

Šodien, 1.jūlijā Bērnu slimnīcā notika Vispārējo skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerts, kurā piedalījās vairāk nekā 100 mazu dejotāju un dziedātāju, kuri kopā ar Anci Krauzi, Renāru Kauperu, Kārli Lāci un svētku virsdiriģentu Romānu Vanagu izpildīja spilgtākās dziesmas un dejas no svētku repertuāra, pastāstīja Bērnu slimnīcas fondā.

Bērnu slimnīcas fonds, turpinot 2010.gadā aizsākto jauko tradīciju, kopā ar lieliem un maziem dziedātājiem un dejotājiem svētkus veda uz Bērnu slimnīcu, lai arī mazajiem pacientiem būtu iespēja piedalīties svētkos. Skatītāju rindās bija arī mazie dziedātāji un dejotāji, kuri ir cītīgi gatavojušies, bet, ļoti iespējams, šogad tomēr nevarēs piedalīties svētkos, jo tieši šajā laikā ir jāārstējas slimnīcā.

Šodien visiem bija iespēja sēdēt pirmajā rindā, dziedāt līdzi un skatīties deju priekšnesumus, kā arī saņemt iemīļoto mūziķu autogrāfus. Bērnu slimnīcas pacienti, savukārt, bija rūpējušies par pateicības zīmējumiem, kuros attēloti Renārs Kaupers, Ance Krauze, Kārlis Lācis un Romāns Vanags. Saņemot savus portretus, bija ovācijas un prieks, bet visiem pacientiem tika vēlēts jo ātrāk veseļoties un piebiedroties saviem deju un koru kolektīviem.

“Bērnu slimnīcā svētku nevar būt par daudz, jo prieks un pozitīvās emocijas, ko bērns un arī viņa vecāki gūst svētku laikā, ļoti palīdz veseļoties un saglabāt optimismu pat visgrūtākajos brīžos. Esam pateicīgi mūziķiem, kuri ir tik atsaucīgi un gatavi ziedot laiku un enerģiju, lai iepriecinātu tos bērnus, kuriem šogad nesanāks piedalīties dziesmu un deju svētkos. Tuvojošo svētku noskaņojums Rīgā jūtams visapkārt, un liels prieks, ka šo svētku sajūtu izdevās radīt arī Bērnu slimnīcas pacientiem!” atzina Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

LA.lv