×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Skujiņš aizmūk pēc solo uzvaras Kalifornijā (2)

hincapieracing.comhincapieracing.com

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no ASV komandas “Hincapie Sportswear” otrdien izcīnīja negaidītu uzvaru “Amgen Tour of California” daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.HC) trešajā posmā.

Sacensību trešajā etapā sportistiem bija jāveic aptuveni 170 kilometrus garš etaps, bet Skujiņš tajā triumfēja pārliecinoši. Latvietis finišu sasniedza pēc četrām stundām, 33 minūtēm un desmit sekundēm, tuvāko sekotāju – pazīstamo slovāku Peteru Saganu (“Tinkoff – Saxo”) – apsteidzot par vienu minūti un sešām sekundēm.

Šī 23 gadus vecā Skujiņa karjerā ir lielākā uzvara. Skujiņš sākotnēji iesaistījās septiņu braucēju atrāvienā, kas noformējās pirmajos 40 kilometros. Līdz tam notika vairāki uzbrukumi, un grupā izteikti aktīvi viens pēc otra bija arī “Hincapie Sportswear” braucēji, bet izšķirošo atrāvienu latvietis veica lielākajā kāpumā, tāpēc tā beigās viņa pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem sasniedza jau pusotru minūti. Ceļā uz finišu bija mērojams vēl viens otrās kategorijas kāpums, kas Latvijas riteņbraucēju nesalauza.

Sākoties pēdējiem desmit kilometriem, pārsvars pār peletonu, kura priekšgalā bija UCI Pasaules tūres komandas, bija mērāms ap trīs minūtēm. Vēl pēc pieciem kilometriem – divās ar pusi minūtēs. Turpinājumā atstarpe manāmi saruka, tomēr Skujiņš spēja nosargāt pārliecinošu uzvaru.

“Smaga diena. Komanda vēlējās, lai kāds būtu atrāvienā, tāpēc mēs aktīvi iesaistījāmies uzbrukumos, taču pagāja daudz laika, līdz tas noformējās. Komandas biedrs Oskars Klārks bija kopā ar mani un pieskatīja, lai pietaupu savas kājas. Kad sasniedzām Hamiltona kāpumu, sāku braukt pats savā tempā un līdz smailei ieguvu labu pārsvaru,” komandas pārstāvji citē Toma Skujiņa teikto. “Nobraucieni man bija parocīgi, jo tādos ir grūti dzīties pakaļ. Es daudz mocījos pirms finiša un līdz galam vēl nespēju noticēt, taču esmu priecīgs, ka spēju šo paveikt komandai, sponsoriem un sev pašam. No manis tas prasīja daudz, bet darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai nosargātu vadību, cik ilgi vien iespējams.”

Tikmēr otrs latviešu braucējs Andžs Flaksis, kurš arī pārstāv “Hincapie Sportswear” komandu, otrdien ierindojās 63.vietā, uzvarētājam zaudējot 16 minūtes un septiņas sekundes.

Pēc trim veiktiem posmiem Skujiņš nu kļuvis par šī velobrauciena līderi, tuvāko sekotāju Saganu apsteidzot par 32 sekundēm. Tikmēr Flaksis ieņem 60.pozīciju – 15 minūtes un 45 sekundes aiz līdera.

“Amgen Tour of California” velobrauciens norisinās jau desmito gadu, pērn par uzvarētāju kļūstot pazīstamajam britam Bredlijam Viginsam. Šogad riteņbraucēji sacentīsies astoņu posmu garumā, sacensībām noslēdzoties 17.maijā.

Kā zināms, Skujiņš “Hincapie Racing” komandu pārstāv jau otro gadu, bet Flaksis tai pievienojās starpsezonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Prieks par Tomu! Un prieks, ka Tomam ir arī ASV dzīvojoši līdzjutēji!

  2. Mes to sekojam no Floridas uz televizoru. Lielisks panakums, apsveicam Tomu un novelam labas sekmes nokosos posmos.

Draugiem Facebook Twitter Google+